Odrobina dobra w ogromie cierpienia

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 236 people
11 615 zł (100,12%)
Goal
Operacja nacięcia mięśni - fibrotomia metodą Ulzibata

Oliwia Siemieniec

Wrocław, dolnośląskie

mózgowe porażenie dziecięce

Started: 21 September 2016
Ends: 06 October 2016

Pod koniec listopada Oliwka przeszła zabieg metodą Ulzibata, mający powiększyć zakres jej sprawności ruchowej. Czekamy na informacje od mamy dziewczynki na temat tego, jak córeczka czuje się po zabiegu.

---

Jest wiadomość od mamy!

Oliwia już po zabiegu fibrotomii. Ma 16 nacięć, więc na razie trochę posiniaczona i obolała. Nacięto przykurczone mięśnie głównie nóg. Za miesiąc może wrócić do rehabilitacji. W maju 2017 mamy odesłać ankietę informacyjną z opisem efektów zabiegu – co się poprawiło, co jest bez zmian.
Doktor po operacji przekazał nam informacje, że Oliwia w narkozie ma bardzo rozluźnione mięśnie a przykurcze nie są wielkie. Dla nas to wiadomość i dobra i zła.  Dobra bo świadczy o tym, że Oliwia jest świetnie prowadzona na rehabilitacji  mimo, że  od 10 lat jest dzieckiem leżącym z czterokończynowym porażeniem mózgowym spastycznym, codzienną epilepsją, wielogodzinnymi prężeniami od trzech lat. Zła, bo oznacza, ze jej problemy z wielogodzinnym napięciem  a co za tym idzie postępującą skoliozą i podwichnięciem biodra to efekt emocji nad którymi od paru lat nie możemy zapanować ani lekami od neurologa  ani próbą dotarcia do Oliwii w odgadywaniu jej potrzeb. Czasem coś pomaga a innym razem już nie. Napinanie się to dla niewidomej leżącej niemówiącej Oliwii jedyny sposób komunikacji ze światem. Szkoda tylko, że w  ten sposób degraduje swoje ciało. Będziemy szukać pomocy dalej – może psychiatra, może inna alternatywna metoda leczenia…

Dziękuję  Sylwii Zarzyckiej z fundacji Między Niebem a Ziemią za wysłanie prośby o pomoc do siepomaga, udostępnianie, wsparcie. Dziękuje portalowi siepomaga za utworzenie zbiórki. Mam nadzieję, że po okresie rekonwalescencji efekty zabiegu będą widoczne i poprawią jakość życia Oliwii.

Dziękujemy.

Jola Siemieniec, Mama Oliwii

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 236 people
11 615 zł (100,12%)