Do trzech razy serce Oliwierka

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 949 people
40,000.14 zł (100%)
Goal
operacja wrodzonej wady serca w niemieckiej klinice w Munster

Oliwier Żak

Warszawa, mazowieckie

wada serca HLHS

Started: 13 December 2012
Ends: 13 February 2013

8 kwietnia Oliwier trafił na stół operacyjny. Po kilku godzinach otrzymaliśmy wiadomość, że operacja udała się. Kolejne wieści z Munster nie były już takie dobre.

W drugiej dobie po operacji u Oliwierka doszło do udaru mózgu. Udar spowodował nadmierne nagromadzenie się płynu w przestrzeni międzykomórkowej, co doprowadziło do obrzęku mózgu i nadciśnienia śródczaszkowego. W celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrzczaszkowego konieczny był zabieg odbarczania - wycięcia kawałka kości czaszki, by zrobić miejsce dla powiększonego mózgu.

Po trzech kolejnych dniach Oliwierek został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Niestety, płyny w dalszym ciągu zbierały się w dużych ilościach i chłopiec wymagał kolejnych ingerencji neurochirurgicznych polegających na założeniu drenów i zastawki, które miały odprowadzać płyn mózgowo-rdzeniowy. Ostatni zabieg miał miejsce 3 maja.

Udar spowodował u Oliwierka niedowład lewostronny oraz zaburzenia mowy. W chwili obecnej ilość płynów nie wzrasta, jednak dopóki ciśnienie wewnątrzczaszkowe nie ustabilizuje się całkowicie, usunięta kość czaszki nie zostanie przywrócona. Z niecierpliwością czekamy na powrót Oliwierka do domu…

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 949 people
40,000.14 zł (100%)