Padaczka każdej nocy torturuje Oliwkę - pomóż zakończyć jej cierpienie!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 9 849 people
243 494 zł (103,71%)
Goal
operacja, kontrola w niemieckiej klinice Mara, rehabilitacja w Polsce

Oliwia Nowicka, 8 years

Przasnysz, mazowieckie

padaczka lekooporna

Started: 20 November 2018
Ends: 03 December 2018

Zobacz wszystkie zbiórki

Kochani,

dziękujemy wszystkim za ogromną szansę na wygraną z padaczką, którą Oliwka otrzymała dzięki Waszemu wsparciu. Oto relacja z wyjazdu do Niemiec:

10 grudnia 2018 r. Oliwia została przyjęta do Kliniki na ostatnie badania przedoperacyjne. 12 grudnia Oliwia była operowana. Operacja (usunięcie ogniska padaczkowego) trwała 10 godzin i przebiegła zgodnie z oczekiwaniami neurochirurga.  Po operacji doszło do lewostronnego niedowładu połowiczego. Pierwsze dni to ciągła walka z bólem głowy, opuchlizną i problem z jedzeniem. Po 7 dniach Oliwka została „postawiona” na nogi i przy pomocy rodziców i fizjoterapeuty zrobiła pierwsze kroki.

22 grudnia wróciliśmy do Polski, a od 7 stycznia Oliwia była rehabilitowana najpierw w niemieckim ośrodku w Meerbusch. Następnie co miesiąc Oliwia odbywa dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w ośrodku w Gołdapii.  Pomiędzy turnusami korzysta z zajęć z fizjoterapii, basenu, integracji sensorycznej i gimnastyki korekcyjnej. Pomimo ciągłej rehabilitacji Oliwia nadal ma trudności z chodzeniem. To, co zostanie jej do końca życia, to opadająca lewa stopa, z którą Oliwia musi nauczyć się chodzić.

Od operacji Oliwia nie ma napadów,  jednak nadal przyjmuje leki przeciwdrgawkowe w dawkach ustalonych jeszcze przed operacją. W lipcu Oliwka wraca do niemieckiej kliniki na kontrolne badania pooperacyjne. Trzymamy kciuki, żeby lekarze byli na tyle zadowoleni z wyników badań i zdecydowali się na stopniowe odstawienie leków przeciwdrgawkowych.

Loading...

500 zł

PAMAG

200 zł

Adquesto

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 9 849 people
243 494 zł (103,71%)