Przeżyłam piekło, byłam w nim i nie chcę wracać... Proszę o szansę dla niego - operacja 19.06!

Goal: operacja ortopedyczna w Schön Klinik w Vogtareuth w Niemczech
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1 217 people
21 946,07 zł (57,54%)

Szymon Wołynek, 4 years

Ostrołęka, mazowieckie

wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego, rozszczep kręgosłupa, niedowład kończyn dolnych

Started: 05 February 2018
Ends: 18 June 2018

Zobacz wszystkie zbiórki

Result

Od zakończenia zbiórki dla naszego synka i od operacji minęło już pół roku. Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie, nie dalibyśmy rady bez Państwa pomocy. Za każdą złotówkę przekazaną na leczenie naszego synka dziękujemy wspaniałym wspierającym.

Operacja biodra Szymona w niemieckiej klinice odbyła się w czerwcu 2018 roku. Sama operacja przebiegła pomyślnie, bez komplikacji, po 2 tygodniach synek został wypisany do domu. Po operacji Szymon musiał być unieruchomiony na 8 tygodni w gipsie od pasa w dół. Pomimo upalnego lata po zdjęciu gipsu obyło się bez żadnych odleżyn, które często towarzyszą tego typu sytuacjom. Szymonek musiał przebywać przez cały ten okres w pozycji leżącej. Muszę przyznać, że jak na 4-latka zniósł to lepiej niż przewidywaliśmy, choć nie było łatwo, był cierpliwy i czekał, kiedy wrócimy do kliniki, żeby zdjąć ten ciężki gips, który go ograniczał. 

Szymon powoli wrócił już do formy sprzed operacji, a blizna bardzo ładnie się zagoiła. W zoperowanym bioderku nie ma już przykurczu oraz dolegliwości bólowych. Po zdjęciu gipsu Szymon wymagał intensywnej rehabilitacji, którą cały czas kontynuujemy. Po zdjęciu gipsu okazało się niestety, że w czasie oczekiwania na operację zwichnęło się również drugie bioderko. Mieliśmy nadzieję, że tego unikniemy, ale musimy zoperować też drugie biodro Szymonowi, aby móc realizować naukę chodzenia i nie zmarnować efektu tej pierwszej operacji. Szymuś nadal porusza się na wózeczku, przemieszcza się na czworakach, ale podejmuje też próby samodzielnego stawania. Bardzo nas to cieszy, ale nie jest pożądane ze względu na stan drugiego biodra.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc!

Szymon Wołynek

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1 217 people
21 946,07 zł (57,54%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość