Bezimienni Bohaterowie - OSP Bardo

OSP Bardo
organizator skarbonki

Ochotnicza Straż Pożarna Bardo należy od 1996 roku do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Na wyposażeniu OSP znajdują się dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze Mercedes Atego oraz Mercedes 1114, samochód ratownictwa technicznego Volkswagen Transporter, a także łódź z silnikiem zaburtowym.

OSP Bardo wchodzi w skład Dolnośląskiej Brygady Obwodowej Kompania WOO „Ząbkowice”. Jednostka zlokalizowana jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 8 relacji Wrocław–Kudowa Zdrój, na której bardzo często dochodzi do groźnych wypadków, a także przy linii kolejowej relacji Wrocław–Międzylesie. Rocznie jednostka bierze udział w około 100 akcjach ratowniczo-gaśniczych, głownie są to interwencje na krajowej ósemce przy wypadkach samochodowych. Niejednokrotnie przybywają na miejsce wypadku jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego lub ratowników z Państwowej Straży Pożarnej. Dlatego wysoce wyspecjalizowany sprzęt do ratownictwa medycznego da bohaterom szanse udzielenia skutecznej pomocy przedmedycznej niejednokrotnie decydującej o zdrowiu i życiu ludzkim, gdzie liczy się każda sekunda, szczególnie w okresie pierwszych minut po zaistnieniu zdarzenia.

W zespole jest 12 przeszkolonych ratowników w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zgodnie z programem szkoleń dla strażaków ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ochotnicza Straż Pożarna z sukcesami bierze udział w zawodach sportowo-pożarniczych, a także organizuje pogadanki oraz pokazy strażackie miedzy innymi w szkole, przedszkolu, Domu Pomocy Społecznej oraz Domu Dziecka. Czynnie pomaga także podczas powodzi i podtopień, często nawiedzających  tereny działań ochotników w ostatnich kilkunastu latach. Poza tym w 2008 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Bardo przez kilka dni pomagała poszkodowanym rodzinom w województwie śląskim, przez które przeszła trąba powietrzna.

Bohaterowie zwracają się ludzi dobrej woli o pomoc w zakupieniu deski ortopedycznej ze stabilizacją, wraz z pasami, której koszt to 1485 złotych oraz o zakup deski stabilizacyjnej pediatrycznej PEDI KID, która kosztuje 994 złote.

Bohaterem można być na różne sposoby- nie tylko fizycznie ratując ludzi, ale również pomagając finansowo, poprzez wsparcie akcji. Zostań bohaterem wspierając akcję.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 2,479 ZŁ