OSP Dobrzyca

OSP Dobrzyca
organizator skarbonki

Czy wiesz, że najwięcej zgłoszeń o wypadkach na drodze przyjmuje straż pożarna?
Strażacy są na miejscu wypadku często przed pogotowiem i policją,
 to od akcji ratowniczej strażaków często zależy życie i zdrowie poszkodowanych w wypadkach.
Ochotnicze Straże Pożarne to bohaterowie- nie są może jak Batman czy IronMan, choć z każdym z nich mają coś wspólnego.
Batman nie miał supermocy- miał siłę fizyczną i batmobil, A IronMan miał inteligencję i drogie sprzęty.
Ochotniczym strażom pożarnym nie brakuje odwagi, siły i inteligencji. Czerpią ją z niesienia pomocy innym, ale tak, jak superbohaterowie z amerykańskich komiksów nie poradzą sobie bez kosztownego sprzętu.

W ramach akcji "Bezimienni Bohaterowie" Fundacja Kasperek zbiera fundusze na zakup niezbędnych sprzętów dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wsparcia potrzebuje jednostka z Dobrzycy w województwie Wielkopolskim.
 W szeregach jest piętnastu druhów, którzy odbyli szkolenia z zakresu Ratownictwa Medycznego i należą do grupy operacyjno - technicznej. Każdego roku bohaterowie sprawdzają swoje umiejętności biorąc udział w zawodach ratownictwa medycznego na szczeblach powiatu, województwa i kraju. W roku 2009 zdobyliśmy Wicemistrzostwo Polski na V Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Podmiotów Tworzących i Wspierających KSRG, które odbyły się w Suchej Beskidzkiej.
W Dobrzycy zbiegają się trzy drogi powiatowe: od Jarocina, Krotoszyna i Pleszewa, na których jest spore natężenie ruchu, z roku na rok wzrastające, o czym może świadczyć ilość wyjazdów do wypadków komunikacyjnych (jest to około 80% wszystkich wyjazdów). Strażacy reagują natychmiast,
wyjeżdżają do wypadków, udzielają pierwszej pomocy i ratują ludzkie życia.By jednak móc działać jeszcze skuteczniej potrzebują sprzętu.

Potrzeby jednostki to głównie sprzęt medyczny, który przy tak dużej ilości wypadków stale sie zużywa.Ochotnicy najbardziej potrzebują torby medycznej R1 pustej (wyposażenie udało im się zdobyć, jednak sama
 torba mocno się zużyła, ma już 10 lat),  nowy standard - 838,25 złotych
Kolejną ważną rzeczą,  ze względu na zużycie są nowe stabilizatory do deski ortopedycznej. Stabilizator głowy klockowy 355,32 złotych.
Brakuje również dobrej klasy pulsoksymetru do mierzenia tętna oraz saturacji we krwi Pulsoksymetr CMS 50 D koszt to 115 złotych.
 Ważnym elementem wyposażenia ze względu na występowanie co jakiś czas wypadków masowych na terenie działań jednostki jest zestaw do segregacji poszkodowanych zestaw TRIAGE z opaskami i kartami segregacyjnymi to koszt 553,50 złotych.
Łączny koszt to kwota 1860 złotych. Dla jednych to niewielka kwota, dla strażaków z OSP ogromna, a pomoże im działać sprawniej.

Każda złotówka wpłacona na ten cel sprawi, że bohaterowie będą mogli sprawniej udzielać pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i  pożarach i innych akcjach, w których Ochotnicy biorą udział.
Poprzez swoją ofiarność również Ty zostaniesz bohaterem.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 1,860 ZŁ