OSP Dziekanów Polski

OSP Dziekanów Polski
organizator skarbonki

Być bohaterem nie oznacza nosić kostium z peleryną. To oznacza mieć dobre serce, odwagę i chęć niesienia pomocy innym nie oczekując nic w zamian. Ponoć w każdym  z Nas jest bohater. Każdy komuś pomaga,
każdy na swój indywidualny sposób zgodny z Jego możliwościami.
Bezimienni bohaterowie pomagają poszkodowanym, ratują życia. Ale i Oni potrzebują czasami pomocy.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie Polskim powstała w 1922 roku. Od 2013 roku wpisana jest do Krajowego Systemu Ratowniczo- Górniczego, co sprawiło, że podniosły się standardy i wymagania odnośnie posiadanego przez jednostkę sprzętu ratowniczego i technicznego.
O druhach można śmiało powiedzieć, że to młody zespół z dużym doświadczeniem. W skład OSP wchodzi 40 bohaterów, w tym dwóch ratowników medycznych i dziesięć osób po ukończonym kursie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, co potwierdzają zdane egzaminy i uzyskane certyfikaty.

Państwowa Straż Pożarna dysponuje jednostkę do wypadków na drodze krajowej nr 7 (Warszawa- Gdańsk), na której niestety dochodzi do wielu wypadków, na teren Kampinoskiego Parku Narodowego i obszary zalewowe Wisły. Droga do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu wynosi aż 44 kilometry, więc ochotnicy są zawsze na miejscu jako pierwsi i ratują pomagają poszkodowanym tak, jak potrafią najlepiej.

Jak prawdziwi bohaterowie dbają nie tylko o pomoc poszkodowanym,
ale doskonale wiedzą jak ważna jest profilaktyka i edukacja, by do tragicznych w skutkach wypadków nie dochodziło.
Edukują więc lokalną społeczność, szczególną uwagę poświęcając najmłodszym, by uczyć ich od małego jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia i wprowadzają w tajniki udzielania pierwszej pomocy.

Bohaterowie potrzebują wielu sprzętów. Jednak najpilniejsze wydają się zestaw Ratownictwa Medycznego PSP R1, który zawiera plecak, wraz z wyposażeniem, deskę ortopedyczną i szyny Kamera oraz Defiobrylatora Zoll AED to łącznie daje kwotę 13 500 złotych.
Dla jednostki to bardzo duży koszt, który znacznie przekracza ich roczny budżet. Dlatego zwracają się do innych bohaterów o pomoc w zebraniu funduszy i zakupie niezbędnego sprzętu.


Zostań bohaterem i pomóż tak, jak potrafisz. Każda złotówka przekazana na ten cel to mały krok w dobrą stronę, to pomoc nie tylko bohaterom, ale również, a może przede wszystkim-  ofiarom wypadków.

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0.37%
50 zł Supported by 1 person CEL: 13,500 ZŁ