OSP Goluchowice

OSP Gołuchowice
organizator skarbonki

Czy wiesz, że najwięcej zgłoszeń o wypadkach na drodze przyjmuje straż pożarna? Strażacy są na miejscu wypadku często przed pogotowiem i policją, to od akcji ratowniczej strażaków często zależy życie i zdrowie poszkodowanych w wypadkach.
Ochotnicze Straże Pożarne to bohaterowie- nie są może jak Batman czy IronMan, choć z każdym z nich mają coś wspólnego.
Batman nie miał supermocy- miał siłę fizyczną i batmobil, A IronMan miał inteligencję i drogie sprzęty.
Ochotniczym strażom pożarnym nie brakuje odwagi, siły i inteligencji. Czerpią ją z niesienia pomocy innym, ale tak, jak superbohaterowie z amerykańskich komiksów nie poradzą sobie bez kosztownego sprzętu.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowicach mająca swoja siedzibę w małej wiosce liczącej niespełna 350 mieszkańców położonej w gminie Siewierz powstała w 1928 roku, liczy 51 członków w tym 20 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Członkowie jednostki czynnie uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy, organizują pokazy szkoleniowe w szkołach, pomagają w obstawie wyścigu Tour de Pologne. Stan wyszkolenia naszej jednostki umożliwia także podejmowanie działań w zakresie udzielania pierwszej pomocy, gdyż trzech bohaterów posiada tytuł „Ratownika”.
 By spełniać swoje powołanie, ochotnicy muszą udoskonalać swoje umiejętności oraz dokonywać zakupów nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu oraz umundurowania, by jeszcze szybciej i skuteczniej nieść pomoc.


Najpilniejszą potrzeba dla jednostki jest wyposażenie się w  deskę ortopedyczną dla dzieci Pedi-Kit oraz kamizelkę stabilizującą KED. Koszty sprzętu kształtują się następująco:
Deska Pedi-Kit - 702 złotych  
Kamizelka KED - 567 złotych
Posiadanie pełnego zestawu pozwoli bezimiennym bohaterom zapewnić mieszkańcom swojej wioski oraz okolicznych miejscowości szybką pomoc przedlekarską, bo jak wiadomo podczas wszelkich zdarzeń liczą się
zwykle pierwsze minuty.


I Ty możesz zostać bohaterem poprzez swoją ofiarność. Wspierając akcję "Bezimienni Bohaterowie" pomagasz nie tylko usprawnić pracę bohaterów, ale również każdej ofierze wypadków, której pomoc zostanie udzielona.

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0.79%
10 zł Supported by 1 person CEL: 1,269 ZŁ