OSP Kałków

OSP Kałków
organizator skarbonki

Dlaczego bezimienni bohaterowie? Ich nikt o imię nie pyta. Robią wszystko by pomóc, nie zważając na własne życie i zdrowie.
 Dlaczego? Bo tak trzeba. Po co? Nie dla chwały i zaszczytów. Z potrzeby serca, bezinteresownie. Bo wiedzą ile znaczy ludzkie życie.

Jednostka OSP w Kłakowie znajduje się na pograniczu Polsko-Czeskim o średnim ruchu transgranicznym.Wyjazdy nie są tylko w naszym, kraju lecz częściej zdarzają się wyjazdy za granice, gdyż do przejścia granicznego
 jest zaledwie 1,5 kilometra. To mała jednostka, ale z dużymi efektami prowadzonych akcji.  Bohaterowie doceniani są za swoją odwagę i pomoc potrzebującym.


 Skromne budżety jakie gmina przeznacza na utrzymanie jednostki nie wystarczają na zakup ważnych sprzętów, które ratują ludzkie życie i pomagają bohaterom nieść pomoc. Największą potrzebą na tę chwilę jest  piła do betonu i stali (Przecinarka Stihl TS 420), której koszt to 3 200 złotych.
Zakup wyżej wymienionego sprzętu ułatwił by Ochotnikom akcje, ponieważ czasami nie da się wjechać na posesję lub teren działań, czasami trzeba czekać nawet 15 minut na jednostkę która posiada taki sprzęt, a jak wiadomo- każda sekunda liczy się w ratowaniu życia człowieka. A ratowanie dla bohaterów z Ochotniczej Straży Pożarnej jest priorytetem.
Chcąc ratować, potrzebują sprzętu bez którego nie da się udzielić pomocy.

Każda złotówka wpłacona na ten cel przybliża bohaterów do poszkodowanych, którym nie są w stanie pomóc.
 Każda kolejna złotówka to o jedną sekundę skrócony czas, którego potrzebują strażacy na dotarcie do ofiary wypadku z niezbędną pomocą.
Każda następna to uratowane ludzkie życie.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 3,200 ZŁ