OSP Łąka

OSP Łąka
organizator skarbonki

Czy wiesz, że najwięcej zgłoszeń o wypadkach na drodze przyjmuje straż pożarna? Strażacy są na miejscu wypadku często przed pogotowiem i policją, to od akcji ratowniczej strażaków często zależy życie i zdrowie poszkodowanych w wypadkach. Ochotnicze Straże Pożarne to bohaterowie- nie są może jak Batman czy IronMan, choć z każdym z nich mają coś wspólnego. Batman nie miał supermocy- miał siłę fizyczną i batmobil, A IronMan miał inteligencję i drogie sprzęty. Ochotniczym strażom pożarnym nie brakuje odwagi, siły i inteligencji. Czerpią ją z niesienia pomocy innym, ale tak, jak superbohaterowie z amerykańskich komiksów nie poradzą sobie bez kosztownego sprzętu.


Jednostka OSP w Łące powstała w 1923 roku. Jednostka od 2001 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
Obecnie liczy 92 członków. W ciągu roku biorą udział w kilkunastu do
 kilkudziesięciu akcjach ratowniczo-gaśniczych. W tym także w wypadkach drogowych, komunikacyjnych. Jednostka znajduje się w pobliżu drogi krajowej E40 oraz drogi S19 jak i również ruchliwej drogi powiatowej
(przez którą sprytni kierowcy znaleźli objazd zatłoczonej w stronę Rzeszowa drogi e40).


Przez miejscowość przebiegać ma obwodnica Rzeszowa  połączona z drogą S19 oraz autostrada a4. Te okoliczności wymuszają na jednostce wyposażenie się w sprzęt ratownictwa drogowego oraz medycznego.
Najbardziej potrzebnym sprzętem medycznym są nosze podbierakowe. Koszt zakupu takich noszy to 1860 zł.
Jest to niezbędny sprzęt podczas transportu poszkodowanego w wypadkach, zarówno dorosłych jak i dzieci. W tym celu jednostka ma przeszkolonych 8 ratowników medycznych oraz planują w dalszym ciągu podnosić swoje kwalifikacje w tym kierunku. Prowadzą także szereg ćwiczeń.
Bohaterowie również uczą także najmłodszych jak zachowywać się na drodze oraz jak udzielać pierwszej pomocy.


Strażacy często stawiani są za wzór- nie szukają chwały i zaszczytów, nie czekają na "dziękuję". Wystarcza im poczucie, że zrobili co należy, satysfakcja z uratowania kolejnej osoby. Walczą o życie i zdrowie innych, obcych im osób często narażając własne. To właśnie jest wyjątkowe. To jest prawdziwe bohaterstwo.


Dlatego gorąco zachęcamy do wsparcia celu. Bohaterowie też potrzebują pomocy, choć innego rodzaju niż ta, której na co dzień udzielają. Każda złotówka przybliża ich do zakupu specjalistycznego sprzętu.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 1,860 ZŁ