OSP Zakrzówek

OSP Zakrzówek
organizator skarbonki

Superbohater nie musi mieć supermocy. Superbohater, to przede wszystkim osoba, która niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują. To nie przybysze z innej planety, o nadzwyczajnej sile jak Superman,  ale wspaniali ludzie, którzy żyją obok nas. Wyróżnia ich skromność- sukcesami się nie chwalą,  nie robią tego dla zaszczytów. Czasem warto się rozejrzeć i dostrzec bezimiennych bohaterów.


Może to Twój sąsiad, może ten sympatyczny pan, którego widujesz w pobliskim markecie? Strażaków ochotników jest przecież tak wielu, choć w cywilnym ubraniu są jak Clark Kent- wmieszani w tłum, któremu w każdej chwili gotowi są pomóc. Ich supermocą jest dobre serce. Też takie masz..?

Ochotnicza Straż Pożarna w Zakrzówku powstała w 1918 roku. Dzięki zaangażowaniu druhów strażaków, wsparciu ze strony Rady i Wójta Gminy Zakrzówek, pomocy Komendy Powiatowej PSP w Kraśniku jednostka przezwyciężyła wszelkie problemy związane z osiągnięciem wymaganego stanu sprzętowego i wyszkolenia druhów jednostki i z dniem 20 maja 2013 roku włączono jednostkę do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
Bohaterowie od 2 lat, co roku organizują pokazy ratownictwa technicznego (pokaz jak postępuje się podczas wypadku drogowego).
 Przeprowadzają ćwiczenia ewakuacji szkoły wraz z poszkodowanym,  we współpracy z ratownikiem medycznym przeprowadzają pokazy ratownictwa
medycznego w Gminnym Domu Kultury w Zakrzówku dla dzieci. Zabezpieczają Rajd Samochodowy –odcinek specjalny Zakrzówek-Wieś
organizowany przez Auto Mobil Klub Chełmski.


 W poprzednim roku odbył się Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej prowadzonej przez PCK Lublin w GDK Zakrzówek, na którym ochotnicy odświeżyli sobie zasady udzielania pomocy poszkodowanym. W związku z tym, że jednostka nie ma możliwości lokalowych do prowadzenia działalności zarobkowej ciężko jest pozyskiwać nowy sprzęt, którego ceny są coraz wyższe. Stąd prośba o wsparcie w zakupie defibrylatora ADE,
którego koszt to 6 642 złote. Zakup sprzętu pomoże przy wszelkiego rodzaju akcjach ratowniczych i będzie również wykorzystany w celach szkoleniowych.

I Ty możesz zostać bohaterem poprzez swoją ofiarność. Wspierając akcję "Bezimienni Bohaterowie" pomagasz nie tylko usprawnić pracę bohaterów, ale również każdej ofierze wypadków, której pomoc zostanie udzielona.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 6,642 ZŁ