Uwolnijmy Pawła od łóżka

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 512 people
74,030 zł (100.04%)
Goal
zakup specjalistycznego wózka

Paweł Wyglądała

Gdańsk, pomorskie

stan po sepsie

Started: 15 October 2009
Ends: 22 March 2010

Po 7 latach Pawła życie w końcu się ruszyło - i to dosłownie. Przez tyle lat było zamknięte w czterech ścianach, że kiedy wózek dotarł do mieszkania Wyglądałów, chłopak nie ukrywał wzruszenia. Nie miał problemów z jego obsługą, chociaż początkową wersję z systemem nadmuchowo-ssącym zamieniono na sterowanie za pomocą dwóch joystików, które Paweł obsługuje brodą i policzkiem.

Poruszenie nastąpiło nie tylko w życiu Pawła, ale też całej jego rodziny. Mieszkanie, w której do tej pory mieszkali, znajduje się na pierwszym piętrze. Przez lata, kiedy Paweł był przykuty do łóżka, nie stanowiło to żadnego problemu. Ale teraz, kiedy może się przemieszczać, trzeba było usunąć wszystkie przeszkody na jego drogach. Pierwszą była zmiana mieszkania na parterowe, druga, poszerzenie drzwi.

Rehabilitacja wzmacnia mięśnie Pawła, które "odzwyczaiły się" od pozycji siedzącej. Paweł wspomina, że przez całe 5 miesięcy trwania zbiórki nie wierzył, że się uda. Wyzwanie było ogromne - 74.000 zł. Ponad 500 osób zrzuciło się na jego wózek, który w pojedynkę byłby poza zasięgiem kieszeni rodziny Wyglądałów. Teraz otwierają się przed Pawłem wszystkie drzwi - zarówno te, przez które będzie mógł sam przejechać, jak i te, otwierające nowy rozdział w jego życiu.

Słowa wdzięczności i podziękowania od Pawła:

- Chciałbym bardzo podziękować za pomoc w zdobyciu funduszy na wózek.Teraz mogę siedzieć i przemieszczać się, na razie po domu, lecz niedługo to się zmieni i będę mógł wyjść na dwór! Jeszcze raz dziekuję SiePomaga i ludziom którzy wpłacali pieniądze na mój cel. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc!! Moje życie się zmieniło.
 

Paweł Wyglądała


W galerii zamieszczamy nowe zdjęcia, faktury za wózek oraz rachunek za rehabilitację. A także filmik z podziękowniami, który przesłał Paweł.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 512 people
74,030 zł (100.04%)