Podaruj słońce na dwa miesiące...

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 9 people
72.01 zł (0.84%)

Started: 11 April 2012
Ends: 31 July 2012

Okres wakacyjny to czas urlopów i wyjazdów na zasłużony i długo wyczekiwany wypoczynek. Dla jednych to słońce, plaża i kąpiele w morzu lub jeziorze, dla drugich to ośnieżone stoki gór i szusowanie po narciarskich szlakach. Bez względu na sposób spędzania tego czasu, liczy się to, żeby wypocząć.

Wakacje to również czas, z którego najbardziej cieszą się dzieci. Wyjazd w egzotyczne miejsce, wakacje u cioci nad morzem lub u wujka w górach, to niezapomniany czas i godna wspomnienia opowieść po powrocie do szkoły.

Niestety nie wszystkie dzieci stać na wyjazd w egzotyczne miejsce i nie wszystkie mają krewnych w górach czy nad morzem. Dla wielu z nich wakacje to 2-miesięczna przerwa od szkoły spędzona na osiedlowym trzepaku lub boisku. To okres, kiedy same sobie organizują czas lub, jeśli mają szczęście, robią to dla nich Miejskie Domy Kultury lub organizacje pozarządowe. Wiele dzieci na prawdziwych wakacjach nigdy nie było, bo rodziców nie stać na wysłanie ich na kolonie czy obóz.

 
Postanowiliśmy to zmienić. Chcemy, parafrazując słowa piosenki legendarnego zespołu harcerskiego Gawęda, „podarować tym dzieciakom słońce na dwa miesiące”.  Dlatego też, organizujemy 2 turnusy kolonijne nad morzem dla 60 osobowej grupy dzieci z najuboższych rodzin. Chcemy dać szansę dzieciakom, które marzą o rozwijaniu swych talentów artystycznych, a nie mogą tego uczynić, bo brak im możliwości.

 

W trakcie turnusów zostaną zorganizowane wakacyjne warsztaty artystyczne śpiewu, gry na instrumentach, rysunku, grafikii akwareli. Tak, aby każde dziecko mogło spróbować swoich możliwości i odkryć w sobie własny talent.
Koszt pobytu jednego uczestnika wynosi 530 złotych. Pierwszy turnus i część kolejnego pokryjemy z własnych środków. Na pokrycie pozostałej sumy szukamy wsparcia. Dlatego przez Siepomaga.pl chcemy zebrać 8500 złotych.
 

Nasza inicjatywa zrodziła się z przeświadczenia, że jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, a w dziele kolorowania marzeń najmłodszych będzie nam Wszystkim bardzo do twarzy.

Wierzymy, że to przedsięwzięcie powiedzie się dzięki serdecznej hojności ludzi dobrej woli, wszystkich tych, którzy szary świat biednego dzieciństwa, zechcą z nami kolorować barwami lata na plażach Bałtyku.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 9 people
72.01 zł (0.84%)