Połowa serca Zuzi na całe życie

Rafał Kozioł
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,960 people
97,095.05 zł (86.69%)
Goal
Operacja serca w Munster (Niemcy) - I etap

Rafał Kozioł

Kraków, małopolskie

Wada serca HLHS (brak lewej komory serca)

Started: 27 November 2014
Ends: 20 February 2015

30 stycznia 2015 roku Zuzia postanowiła przywitać ten świat - bo po co czekać do lutego, skoro mama i tata byli obok, lekarze czekali w gotowości, żeby zoperować serduszko. Dobre myśli i gratulacje popłynęły do rodziców, którzy cieszą się swoją córeczką.

W niedzielę 1 lutego Zuzia została ochrzczona w szpitalu. 3 dni później odbyła się operacja serduszka. Zbieraliśmy pieniądze do ostatniego dnia, nawet po operacji. Operacja przebiegła zgodnie z planem lekarzy. Serduszko samo pracowało, nie potrzebowało pomocy żadnej aparatury. Niecałe 2 tygodnie później Zuzia została przewieziona z IT na oddział kardiologiczny, a 5 marca z wypisem opuściła klinikę w Munster i wróciła do domu do Polski. Tym samym pierwszy etap korekty serca już za Malutką, kolejny za pół roku, czyli w okolicach września 2015.

 ________

4 listopada 2016 r. stan zdrowia Zuzi uległ nagłemu pogorszeniu, dziewczynka trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie została przyjęta na Oddział Intensywnej Terapii. Funkcja pojedynczej komory serca Zuzi uległa pogorszeniu, komora nie kurczyła się tak jak powinna. To była ostatnia bitwa Zuzi... 

Otrzymaliśmy wiadomość najgorszą z możliwych. Po długiej i ciężkiej walce serduszko Zuzi zatrzymało się 22.02.2017. Od urodzenia Zuzia dzielnie walczyła o to, by przeżyć, a lekarze robili wszystko, by połówka jej serduszka wystarczyła na resztę jej życia. 

 Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,960 people
97,095.05 zł (86.69%)