Podnośnik dla Tomka

Basia Polikowska-Wyzina
organizator skarbonki

Na początku 2014 postanowiłam dwie rzeczy: że wiosną ukończę oficjalny maraton i że przy tej okazji spróbuję komuś pomóc oraz zachęcę do tego innych. Tak też uczyniłam. W 2015 roku stwierdziłam, że pójdę krok dalej i poszukam więcej okazji do niesienia wsparcia, pomocy, a czasem jedynie wywołania uśmiechu u innych. Takimi okazjami będą z pewnością start w ultraMaratonie Bieszczadzkim 11 października oraz fakt zmiany przeze mnie kodu życiowego na trójkę z przodu trzynaście dni wcześniej. Po jakimś czasie dotarło do mnie, że bez okazji też można te wszystkie rzeczy robić. I choć nie były to jakieś wybitne czy rewolucyjne przemyślenia, zainispirowały mnie do zainicjowania akcji "Radośności - Happy Makers". Słowo to w wersji polskiej dostałam w tytule maila od bardzo bliskiej osoby na przełomie 2003 i 2004 roku, kiedy było mi smutno. Spodobało mi się tak bardzo, że zaczęłam używać go do określania tych wszystkich małych i wielkich rzeczy, wydarzeń, czynności i sytuacji, które (jak nazwa wskazuje) - niosą radość. Nam i innym. Wersja angielska, choć nie jest dokładnym tłumaczeniem - oddaje dokładnie tę samą ideę i powstała niedługo potem. Kojarzycie film "Podaj dalej"? Szukanie i przekazywanie Radośności to coś tym stylu.

Pierwszą osobą, którą chciałabym w tym roku włączyć do akcji jest Tomek. W 2009 roku na skutek pęknięcia tętniaka w głowie, życie Tomka i Jego rodziny zmieniło się o 180 stopni. Szanse na przeżycie wynosiły 10%.

Tomek od 5 lat jeździ na wózku, ma lewostronny niedowład i nie jest w stanie egzystować samodzielnie, ale ŻYJE. Żyje i nie traci nadziei. Nie tracą jej też Jego dzielne żona i córka. Żeby choć w minimalnym stopniu (i dosłownym tego słowa znaczeniu) odciążyć Je w codziennej pielęgnacji, potrzebny jest podnośnik przywannowy. Obecnie w zbiórce na portalu Siepomaga.pl pozostało do zebrania 3 185,13 zł do 31 marca, kiedy zbiórka się skończy. Ja, z Waszą pomocą, chciałabym uzbierać przynajmniej 2 000 zł. Liczy się każda złotówka, ważne, by było nas jak najwięcej :) Przekazujcie proszę tę informację w świat. Pomożecie?

Więcej o Tomku i akcji przeczytancie pod oficjalnym linkiem zbiórki na Siepomaga.pl - http://www.siepomaga.pl/f/wchodzewto/c/1801

Z góry Wam wszystkim dziękuję :)

Basiek aka Frol

Wsparli

10 zł

Anonymous

100 zł

Anonimowy Pomagacz

powodzenia :)
100 zł

frol

Ode mnie na start :) Powodzenia Tomek dla Ciebie i Rodziny
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
10%
210 zł Supported by 3 people CEL: 2,000 ZŁ