He understands everything, does not say anything - there is a chance to change it. Help Hubert!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 4 578 people
125 560,53 zł (100,44%)
Goal
Goal of the charity collection: Stem cell administration in Bangkok

Hubert Lesiak, 15 years

Opoczno, łódzkie

cerebral palsy

Started: 06 November 2017
Ends: 03 March 2018

Zobacz wszystkie zbiórki

Kochani Pomagacze!

Hubcio jest prawie 3 miesiące po serii przeszczepów komórek macierzystych - pierwsze podanie miał 20 kwietnia 2018 roku. Zmian jest dużo i choć nadal nie ma mowy czynnej, to zbliża się ona wielkimi krokami. Hubert w ciągu 2 tygodni nauczył się dmuchać w flet, harmonijkę- to bardzo ważne dla mowy! Wypowiada głoski "U", "O", "A" "E". Poprawiała się znacząco komunikacja z nami, pokazuje wszystko, co chce. No i jedna z ważniejszych rzeczy: Hubert wykonuje polecenia!!! Poproszony o przyniesienie śliniaka, pampersa, butów - robi to natychmiast. Ponadto, jak wołamy go na jedzenie, to sam przychodzi, wie gdzie usiąść i czeka. Nie było tego wcześniej. Wiedzieliśmy, że rozumie, ale rzadko reagował. Koordynacja ruchowo-wzrokowa również się poprawiła: kiedyś Hubcio nie umiał się zatrzymać, teraz nie dość, że się zatrzymuje, to jeszcze precyzyjnie bierze, co chce, nawet z podłogi.

Hubert jest też dużo bardziej silniejszy fizycznie, niesamowicie zregenerowany, nie odczuwa zmęczenia, trudu, gorąca. Całkowicie ustały ataki padaczkowe! Hubcio jest bez leków, bez oleju konopnego i ataków brak!

Wiedzieliśmy, że komórki macierzyste działają i jest to jedyna droga do naprawy uszkodzonych struktur w mózgu. Wiemy też, że jedna seria nie wystarczy, aby naprawić wszystko. Dlatego planujemy powrót i kolejną serię, która, mamy nadzieję, naprawi jeszcze więcej.

Kochani, dziękujemy Wam bardzo za pomoc!

Armia aniołów, którą jesteście, pokazuje że świat może być lepszy, piękniejszy i szczęśliwy!

Nasze życie znacząco się zmieniło na lepsze, prostsze. Te małe cuda dzieją się dzięki Wam!
Choć to zwykłe DZIĘKUJEMY -  płynie z głębi naszych serc!
Głęboko wierzymy, że kiedyś Hubert sam Wam to powie :)

Hubert Lesiak

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 4 578 people
125 560,53 zł (100,44%)