Amputacji mówimy NIE! Bilet po pierwszy krok

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 5,922 people
290,100.30 zł (100.23%)
Goal
Leczenie u dr Paleya

Rayyan Szczepaniak

Częstochowa, śląskie

Tibial Hemimelia, narośl kostna oraz stopa końsko-szpotawa, brak stawu kolanowego

Started: 02 November 2014
Ends: 12 May 2015

I powiedzieliśmy w końcu "nie" amputacji! Na początku maja 2015 roku otrzymaliśmy list z NFZ - decyzja o refundacji operacji w USA. Niewiarygodne, ale prawdziwe. Rayyan wyjedzie do dr Paleya w najlepszym możliwym dla niego czasie. Od razu mogliśmy też zakończyć zbiórkę, ponieważ zebrane do tej pory środki pozwolą nam wyjechać tak szybko, jak tylko klinika wyznaczy termin - dzięki Wam nie musimy się martwić o koszty dojazdu, pobytu, rehabilitacji i zakupu dodatkowych sprzętów medycznych.

Termin operacji został wyznaczony na 23 września 2015 roku. 15 września Rayyanek wyruszył w długą podróż - podróż swego życia! Bo to nie tylko szansa na ocalenie nóżki, to szansa, żeby Rayyanek mógł chodzić, biegać - dla niego to umiejętności, które wydawały się nieosiągalne. A jednak - upór w dążeniu do celu i ogromne wsparcie dobrych ludzie - zarówno finansowe, jak i duchowe - pomagało nie tracić sił w najtrudniejszych momentach. A było ich dużo. Na szczęście to już za nami - cel jest jasny i go osiągniemy. Dzięki Wam Rayyanek postawi pierwsze kroczki - dziękujemy.

Leczenie Rayyanka będzie długoletnie i bardzo kosztowne, teraz sam pobyt rodziców z dzieckiem przez wiele miesięcy podczas operacji i leczenia w USA będzie bardzo drogie, potem konsultacje i wieloletnia rehabilitacja, więc dzięki pomocy ludzi Rayyanek będzie mógł odbyć to wszystko.

Dzięki decyzji NFZ o refundacji operacji Rayyanka, część zebarnych środków posłużyła innym potrzebującym, tj. lecznie dla przywrócenia wzroku dla maleńkiej Julci, na pomoc w trudnej sytuacji dla rodziny malutkiej Gabrysi, która ma chore serduszko i wraz z rodzicami żyje w tragicznych warunkach oraz na turnus dla małego Karolka, który przeszedł traumę przemocy domowej. Dziękujemy!

29 lipca 2016 - to ważny dzień dla Rayyanka. Zakończył pierwszy etap leczenia! Ile siły do walki, ile cierpliwości i determinacji jest w takim małym chłopczyku, który tak zawzięcie walczył o to, by uratować nóżkę i przybliżyć się do wymarzonego celu. By być w przyszłości zdrowym dzieckiem. Przyjechał na wózku, a wyszedł z Paley Institute na własnych nóżkach!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 5,922 people
290,100.30 zł (100.23%)