Gdy milczenie nie jest złotem lecz wyrokiem

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 64 people
2,072 zł (23.02%)

Magdalena Frank

Wrocław, dolnośląskie

Started: 14 August 2014
Ends: 14 November 2014

W życiu nie warto rozpamiętywać przeszłości ani zbyt mocno wychodzić w przyszłość. Najważniejsze tu i teraz, teraźniejszość, a plan gdzieś na górze od dawna jest dla nas zapisany.

Młoda, piękna, kochająca i spodziewająca się dziecka. Ogromne plany i marzenia. W głowie obraz wspólnej przyszłości oraz fotografii tylko we troje. Ogromna radość trwała krótko… zdecydowanie za krótko. W ciągu miesiąca  ich życie rozsypało się na kawałki i do dnia dzisiejszego nie potrafi ułożyć się w jedną całość.


Minął miesiąc, równe 4 tygodnie, kiedy wspaniała wiadomość została złamana tragedią. Mój syn nigdy nie pozna swojego ojca… Ja pogrążona w smutku, rozpaczy i tonie łez, próbowałam odnaleźć na nowo sens dla maleństwa, które rozwijało się pod moim serduszkiem. Choć w duszy grały marsze żałobne, walczyłam o Rogera.
 

3 lata temu na świecie pojawił się mój synek Roger. Moja jedyna miłość, ostoja i sens życia. Rogerek rozwijał się prawidłowo i był azylem dla mojej zbłąkanej duszy. Los napisał zły scenariusz nie tylko dla mnie, ale i nie oszczędził mojego synka. Życie mojego dziecka odmieniło się diametralnie tuż po standardowych szczepieniach ochronnych. Z pełnego radości, uśmiechu i pogody ducha chłopca, stał się nieobecnym, bezwładnym i lejącym się na rękach dzieckiem.

Magdalena Frank


Zapaść, osłabienie układu mięśniowego i całkowite zatrzymanie rozwoju. Bez jakiegokolwiek wsparcia na polu bitwy pozostała samotna matka i jej schorowany synek. Rozpoczęły się poszukiwania. Osłabiony układ mięśniowy uniemożliwia samodzielnie chodzenie. Częste upadki, wiotkie ciało. Widok, przy którym łzy matki nie potrafią odzwierciedlić cierpienia i bólu. Jakby tego było mało, pojawiały się kolejne diagnozy: alergia pokarmowa wymagająca rygorystycznej diety i suplementacji, wada serca oraz głuchota prawostronna.


Ilość powikłań przerosłaby najsilniejszego. Samotna matka, żyjąca jedynie z niewielkiego zasiłku, nie jest wstanie pokryć kosztów niezbędnych ćwiczeń, rehabilitacji oraz specjalistycznej diety. W tej chwili Roger jest w fazie, w której dzieci uczą się największej ilości nowych słów, układając je w pierwsze zdania. Konieczne i niemal natychmiastowy jest zakup aparatu słuchowego na prawe uszko, aby mowa nie zanikła. NFZ pokrywa tylko w połowie zakup aparatu. A samotna matka z zasiłku wynoszącego 600 zł nie jest w stanie zakupić tego, co niezbędne.


Zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie najpotrzebniejszego sprzętu, bez którego Roger w przyszłości nie będzie potrafił mówić. Los opuścił Rogera i jego mamę, skazując ich na ból cierpienie, brak wsparcia oraz biedę. Dla Ciebie niewielka pomoc może być błahostką, dla nich to olbrzymie wsparcie.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 64 people
2,072 zł (23.02%)