Już za kilka dni muszę zacząć walkę o życie... Czy mi pomożesz?

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 2 191 people
47 756 zł (100%)
Goal
leczenie onkologiczne w klinice w Medias Klinikum w Niemczech

Ryszard Andrzejewski, 48 years

Choszczno, zachodniopomorskie

Nowotwór złośliwy krtani

Started: 17 October 2018
Ends: 18 April 2019

Zobacz wszystkie zbiórki

W Polsce nie miałem nadziei — lekarze proponowali mi tylko usunięcie krtani. Mam dopiero 48 lat, chcę, muszę przecież pracować, nie mogłem zostać inwalidą! Mam żonę, córeczkę... Najbardziej bałem się, że stanę się dla nich ciężarem, a przecież miałem być wsparciem!

Gdy było już bardzo źle, pojawiła się nadzieja — leczenie w klinice w Burghausen. Wtedy też poznałem ogrom mocy pomagania, bo dzięki dobrym ludziom udało mi się opłacić leczenie! Dziękuję wszystkim, którzy przez Siepomaga.pl wsparli moją zbiórkę, dziękuję firmom, które zdecydowały się pomóc, mojej rodzinie, przyjaciołom znajomym oraz zupełnie obcym ludziom, którzy postanowili ratować moje życie!

Po leczeniu w niemieckiej klinice nastąpiła znaczna poprawa! Guz zniknął na tyle, że odzyskałem głos! Pozostały jednak plamy nowotworowe. W kraju proponują mi bardzo obciążającą radioterapię, natomiast niemiecka klinika chemię celowaną, która trafi tylko w miejsce zmienione chorobowo. Chemia celowana jest znacznie bezpieczniejsza, niesie za sobą o wiele mniej powikłań i daje większą szansę na wyleczenie. Niestety, muszę za nie zapłacić ponad 130 tysięcy złotych...

W Niemczech dostałem nadzieję, na nowo poczułem, że żyję! Dlatego bardzo bym chciał kontynuować terapię. Żeby tak się stało, będę musiał ponownie poprosić o pomoc. 

Dziękuję wszystkim, dzięki którym jestem tu, gdzie jestem. Rak jest w odwrocie, a ja nadal mogę mówić! Rozmawiać z najbliższymi, cieszyć się życiem i mieć nadzieję na zdrową, szczęśliwą przyszłość! Dobrze, że Was spotkałem.

Ryszard

Loading...

500 zł

PIXELGRAFIK

5,34 zł

Adquesto

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 2 191 people
47 756 zł (100%)