Uszczęśliwmy Samotne Serca

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 19 people
760 zł (17.27%)

Warszawa, mazowieckie

Started: 12 October 2009
Ends: 18 December 2009

PODZIĘKOWANIE

Składamy serdeczne podziękowania za obdarzenie nas zaufaniem i przekazanie nam datków świątecznych. Pomogły nam one przygotować i zorganizować spotkania wigilijne oraz paczki świąteczne dla naszych Podopiecznych w 2009 roku.

Cieszymy się, że są ludzie, którym los samotnych seniorów nie jest obojętny.

Pamiętamy, że organizowanie naszych działań nie byłoby możliwe bez takiej pomocy.

Dziękujemy naszych hojnym Darczyńcom i załączamy najcieplejsze życzenia na Nowy Rok!

Podopieczni, wolontariusze i zarząd Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich"

 

OPIS:

 

Tradycyjnie już, po raz 6-ty,  w grudniu 2009 roku zaprosiliśmy naszych Podopiecznych na kolację Wigilijną, połączoną ze wspólnym dzieleniem się opłatkiem oraz kolędowaniem.

To szczególnie ważna akcja „małych braci”, bo Podopieczni Stowarzyszenia to w dużej mierze ludzie starsi i samotni, a Święta to taki czas gdy osoby samotne czują silną potrzebę bycia z drugim człowiekiem.

 

Na spotkanie świąteczne zaproszeni zostali wszyscy Podopieczni Stowarzyszenia. Tym, którzy mieli problemy z poruszaniem się (pamiętając zwłaszcza, że to szczególnie trudny okres zimowy) w dotarciu na miejsce pomogli wolontariusze.

Wolontariusze towarzyszyli też w przygotowaniu imprezy, przy stole, podczas posiłku (czasami pomagając tym, którzy są mniej sprawni).

Aby podnieść rangę imprezy, w serwisie pomagali nam również wolontariusze ze szkoły gastronomicznej przy ul. Poznańskiej w Warszawie, dla których z kolei jest to praktyczne doświadczenie w nauce zawodu kelnera. To zarazem świetna okazja do nawiązywania dialogu międzypokoleniowego.

Pomimo, że wolontariusze „małych braci” pomagali Podopiecznym w dotarciu na miejsce spotkania, to nie wszystkim stan zdrowia pozwolił być z nami tego dnia. Ich w domach, odwiedzili wolontariusze z opłatkiem, paczką i ciepłym słowem.

Relacja z kolacji wigilijnej. 

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 19 people
760 zł (17.27%)