Zbiórka archiwalna
This page may contain outdated information about the Needy
Go to the current cause
Show Hide

Czas goni nas

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 75 people
5,000 zł (100%)

Mikołaj Domański

Leszno, wielkopolskie

rozszczep kręgosłupa, niedowład kończyn dolnych

Started: 06 March 2012
Ends: 23 March 2012

Mikołaj jest już po operacji (to już 10-ta w jego życiu). Operowana była lewa nóżka, jednak w gipsie są obie. Powody są dwa. Pierwszy to, niestety, wykrzywiająca się stopa, która powolutku zaczyna się deformować. Pan profesor postanowił już teraz wstawić ją w gips, aby uniknąć za kilka miesięcy operacji i tej nogi ( noga jest w tej chwili ustawiona w takiej pozycji, aby mięśnie i kości się ,,przestawiły "). Drugi powód to fakt, że Mikuś będzie miał lewą nogę w gipsie około 12 tygodni. Dla małego dziecka to wystarczający okres, aby zrobiła się asymetria i kręgosłup się wykrzywił.

Co do operowanej nóżki, Mikuś ma nastawione wszystkie kości tak jak powinny być (całkowite uwolnienie podskokowe dwóch dojść, wydłużenie ścięgna Achillesa w ,,Z",  wydłużenie mięśnia piszczelowego tylnego w ,,Z", mięśnia zginacza długiego palców, resekcja piętowo - sześcienna) i ma wstawione 3 druty Kirschnera - po jednym po każdej ze stron stópki i trzeci wbity w piętę od spodu.Mikołaj ma na obu nóżkach długie gipsy do pachwin. Pierwsza zmiana gipsu jest przewidziana na 8 maja, kolejna po 3 tygodniach i ostatnia po następnych 3 tygodniach. Tak więc do końca czerwca Mikulka będzie zagipsowany. Ciężko utrzymać go w miejscu, bo nie rozumie, dlaczego nie może się poruszać. Serce pęka, jednak to wszystko dla jego dobra. Kiedyś zrozumie, że to kolejny krok w stronę nauki chodzenia.


- Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy nam pomogli w zbiórce pieniędzy na tę operację. Gdyby nie Państwa pomoc, nie wiemy, czy doszło by do tej operacji tak szybko. Dzięki Wam wierzymy, że pokonamy jeszcze wiele przeszkód  i że nie jesteśmy sami w tej trudnej walce z chorobą Mikołaja - Rodzice Ania i Kamil.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 75 people
5,000 zł (100%)