Zbiórka archiwalna
You can donate to the current cause
Current cause progress
104,715 zł (85.7%)
Donate
Show Hide

Walka o serduszko Helenki trwa! Pomóż, by nadal mogło bić!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 2,830 people
104,613 zł (106.44%)
Goal
Operacja serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster

Helenka Ratajczak, 3 years

Luboń, wielkopolskie

Wada serca AVSD

Started: 10 October 2019
Ends: 10 January 2020

Helenka jest już po operacji serduszka! Jak usłyszeliśmy od profesorów, wszystko poszło zgodnie z planem. Ogromnie się ucieszyliśmy, żona aż się popłakała ze szczęścia, jednak ja niestety czułem, że pierwsze doby po operacji mogą być jeszcze bardzo nerwowe...

W pierwszą dobę po operacji Helenka przebudzała się i wszystko wskazywało na to, że jest bardzo dobrze – Helenka otwarła oczy, powiedziała pierwsze słowo, nawet za zgodą lekarzy mogła zrobić kilka łyczków wody. Żona była zachwycona, lecz radość jeszcze trwała tylko kilka godzin. Nagle Helenki stan pogorszył się i zaczęła się walka o Jej życie.

Sytuacja była bardzo poważna, Helenka została zaintubowana i wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną.  Kilka razy w dzień i kilka razy w nocy dostawaliśmy informację, że jest bardzo ciężko, ale delikatnie się poprawia, dlatego musimy być dobrej myśli. Po czwartej dobie nastąpiła poprawa, ale nadal było nerwowo.

Helenka Ratajczak

W każdej następnej dobie stan zdrowia Helenki poprawiał się znacznie i powoli lekarze przyzwyczajali nas do tego, że sytuacja jest opanowana i będzie dobrze. No i tak było. Gdy przenieśli nas w końcu na oddział kardiologiczny mogliśmy odetchnąć z ulgą i próbować aktywować Helenkę poprzez przyzwyczajanie jej do ruchu. Nie było to łatwe, ponieważ ilość kroplówek, leków i kabelków monitorujących stale parametry życiowe Helenki znacznie to utrudniały. Przychodziła Pani rehabilitantka, pokazywała nam, w jaki sposób pracować z Helenką i na co mamy zwrócić szczególną uwagę.

Po kilku dniach Helenka wstała i utrzymywała się na nóżkach, po kilku następnych zrobiła pierwsze kroki i pojawił się delikatny uśmiech. W końcu nadszedł dzień, w którym otrzymaliśmy zgodę na powrót do domu, a także wytyczne o stanie zdrowia i wymaganych konsultacjach lekarskich. Niestety ze względu na komplikacje podczas ostatniej operacji, otrzymaliśmy wyższy rachunek ze szpitala. Dodatkowo w tym roku Helenka musi przejść zabieg cewnikowania serca w klinice w Munster. Otrzymaliśmy już kosztorys i wiemy, że konieczne będzie utworzenie kolejnej zbiórki. 

Z całego serca dziękujemy za to wszystko, co zrobiliście dla nas do tej pory. Dzięki Waszym wielkim sercom, serduszko Helenki może dalej bić!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 2,830 people
104,613 zł (106.44%)