Wyrwać się z sideł Anoreksji

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 223 people
10,858 zł (102.06%)
Goal
Turnus terapeutyczny

Katarzyna Skórczewska

Gdańsk, pomorskie

Anorexia Nervosa

Started: 11 May 2015
Ends: 04 June 2015

Z całego serca pragnę podziękować za bezinteresowną pomoc, okazane wsparcie i zbiórkę środków finansowych przeznaczonych na moje leczenie. Dziękuję Panu Bogu, że zesłał mi Was – Ludzi Dobrej Woli, którym nie jest obojętne cierpienie drugiego człowieka.

Za zebrane pieniądze na portalu internetowym siepomaga.pl wzięłam udział w turnusie terapeutycznym w ośrodku zaburzeń odżywiania „Alira” prowadzonym przez fundację „Światło dla życia”. Bardzo trudno jest przedstawić rezultaty leczenia anoreksji, gdyż jest to choroba której nie da się wyleczyć za pomocą leków, czy operacji, jak to jest możliwe w przypadku innych chorób nie mających podłoża natury psychicznej. W ośrodku przebywałam od 5.07.2015 do 8.08.2015. Podczas tych pięciu tygodni uczęszczałam regularnie na terapię indywidualną i grupową oraz uczestniczyłam w wielu zajęciach terapeutycznych, takich jak: psychodrama, terapia intermodalna, terapia tańcem i ruchem, aktywna imaginacja, warsztaty z kobiecości, trening umiejętności społecznych, relaksacja, analiza nawyków żywieniowych, warsztaty kulinarne. Dzięki wymienionym formom leczenia udało mi się bardziej zrozumieć istotę mojej choroby, a także zmienić swoje utarte przyzwyczajenia związane z jedzeniem. Zaczęłam również dostrzegać swoje możliwości, z których tak trudno mi było korzystać i które tak często mocno dewaluowałam przed pobytem w ośrodku. Leczenie również pomogło mi odkryć marzenia i zainteresowania oraz znaleźć plany na przyszłość. Natrętne myśli o jedzeniu i planowaniu posiłków, liczeniu kalorii zmniejszyły się, w związku z czym odzyskałam przestrzeń i ochotę na kontakty z ludźmi, które zaniechałam w związku z chorobą. Mam nadzieję, że dzięki dalszej pracy terapeutycznej uda mi się całkowicie wyjść z choroby, dlatego pragnę kontynuować leczenie, które tak bardzo do tej pory mi pomogło.

Dziękuję za każdą ofiarowaną złotówkę i za każde słowo, które od Was otrzymałam. Jestem ogromnie wzruszona faktem, iż tak wielu z Was troszczy się o mnie w tych niezwykle dla mnie trudnych chwilach. Wasze wsparcie tak wiele dla mnie znaczy, dzięki niemu mam szanse na lepsze życie, życie bez cierpienia i choroby. Dziękuję, dziękuję, dziękuję… tylko tyle mogę powiedzieć, gdyż nic nie jest w stanie wyrazić mojej wdzięczności za to co dla mnie zrobiliście. Nigdy Wam tego nie zapomnę. - Kasia

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 223 people
10,858 zł (102.06%)