Tata, syn i rak

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 9,013 people
374,279.64 zł (100.34%)

Anna Siewniak

Dąbrowa Górnicza, śląskie

Nowotwór oka - siatkówczak

Started: 05 February 2015
Ends: 28 February 2015

W imieniu całej Fundacji Pomocy Dzieciom „Kawałek Nieba” chciałabym z serca podziękować wszystkim, którzy pomogli uratować życie Kacperka Siewniaka. Dziękuję za wielką wrażliwość na los maluszka, który walczył z groźnym nowotworem oczka.

 

To dzięki Wam dzieją się cuda, bo podarowaliście mu nowe życie bez nowotworu, bez strachu o kolejny dzień. Leczenie w Stanach u dr Abramsona pomogło. Kacperek jest już zdrowy, nie ma guzów. Bez Was by to się nie udało. Nie ma słów, którymi można opisać wdzięczność za dar uratowanego życia, ale myślę, że to uczucie ciepła w sercu, że sprawiliście, że maluszek jest już zdrowy i bezpieczny, będzie najlepszym podziękowaniem.

 

Alicja Szydłowska - Prezes Fundacji

 

                                        ________________________

 

Oświadczenie siepomaga.pl w sprawie zbiórki środków dla Kacpra Siewniaka z dnia 03.03.2015r.

 

Drodzy Pomagacze,

Dla Kacpra przez siepomaga.pl została zebrana kwota ponad 374 tysięcy złotych. Dziękujemy Wam za całe wsparcie i ogromne serca.

Kwota zbiórki została zaktualizowana odpowiednio po podaniu przez mamę Kacpra do wiadomości publicznej (poprzez wielotysięczny fanpage chłopca) informacji, że zebrane zostało już 95% kwoty (post).  W związku z tym byliśmy w obowiązku do zaktualizowania jej również na serwisie.

Dnia 28 lutego 2015, widząc zamieszanie na portalu społecznościowym, jakie tworzy się wokół powyższej zbiórki, zarząd serwisu przeprowadził rozmowę z Panią Anną Myrdą, mamą chłopca (rozmowa odbyła się z naszej inicjatywy, wcześniej została zapowiedziana i odbyła się o umówionej przez obie strony godzinie).

Celem rozmowy było ustalenie rozwiązań, które pozwoliłyby na kontynuowanie zbiórki poprzez zwiększenie kwoty „do zebrania" na ewentualne (jeśli wymagane) dalsze leczenie chłopca, przy jednoczesnym, jasnym określeniu zasad mówiących, co stanie się ze środkami, jeśli chłopiec potrzebować ich nie będzie.

Informowanie Darczyńców przez mamę i osoby administrujące fanpage chłopca, że Siepomaga.pl nie chciało pomóc Kacprowi, nie jest prawdą. 

Jednym z rozwiązań było rozszerzenie zbiórki dla Kacpra na dowolną ilość dawek Melphalanu (maksymalnie czterech), jako Podopiecznego Fundacji Siepomaga pod warunkiem, że w przypadku, jeśli środki NIE BYŁYBY POTRZEBNE Kacprowi, zostałyby przez Fundację Siepomaga przeznaczone na innych Podopiecznych będących w podobnej sytuacji. Takie rozwiązanie daje również Darczyńcy możliwość wnioskowania o wycofanie darowizny w momencie, gdy otrzyma informację, że darowizna zostanie przeznaczona na inny cel, niż zakładał.

Uznaliśmy to za rozwiązanie uczciwe dające transparentną informację o wydatkowaniu i przeznaczeniu środków. Mama nie wyraziła na nie zgody.

Niestety, sytuacja naruszająca dobre imię serwisu, w którego budowanie włożyliśmy ogromną część naszego życia, sprawia, że cierpią na tym zbiórki innych Potrzebujących, w tym dzieci z zagrożeniem zdrowia i życia. Ratując jedno dziecko, nie możemy pozwolić na to, by poszkodowane były inne. 

Sugestie, że jesteśmy obrażeni na chłopca jest dla nas nie do przyjęcia. Prosimy o nieprzypisywanie nam słów czy zamiarów, które nigdy nie wyszły od nas samych. Nie tworzyliśmy przez 6 lat platformy pomagania po to, aby kiedyś zaszkodzić chłopcu. 

Przeanalizowaliśmy pracę Pracownika siepomaga.pl zajmującego się celem Kacpra. Cel stworzony i prowadzony był prawidłowo. 

Jeśli rodzice Kacpra mają do nas realne zastrzeżenia, prosimy o zgłoszenie sprawy do sądu. Tam, gdzie osąd odbywa się na podstawie realnych sytuacji i dowodów, a nie jednostronnych postów na facebooku. 

Środki zebrane dla Kacpra zostaną przekazane na konto fundacji, na prośbę której prowadziliśmy zbiórkę zgodnie z regulaminem Siepomaga.pl. Odbywa się to w ciągu czterech dni roboczych od dnia zlecenia wypłaty przez fundację.

Życzymy chłopcu i jego rodzicom wszystkiego dobrego i mamy nadzieję, że Kacper wyzdrowieje. 

Siepomaga.pl

 

Powyższe oświadczenie może być kopiowane oraz wykorzystywane jedynie w całości.
 


Pomaganie nie jest łatwe. Niesie ze soba chwile ciężkie, ale też piękne. Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość z poniższym cytatem. Jeśli masz ochotę, przeczytaj. Może Tobie też pomoże zrozumieć, dlaczego warto pomagać:

"Gdy będziesz pożyczał ludziom z ciężkim trudem przez ciebie zapracowane pieniądze, albo gdy je nawet dasz, powiedzą o tobie – skąd ona ma taką forsę, jaki sknera, zbiera i zbiera a z drugim się nie dzieli. 

 

Gdy będziesz dawał ludziom rzeczy, które sobie spod serca wyrywasz, bo ci służyły znakomicie, albo któreś otrzymał od święta czy na czarną godzinę, powiedzą – tylko tyle dał? 

 

Gdy będziesz służył ludziom swoim czasem, nawet kosztem zaniedbywania obowiązków, swojego odpoczynku, snu i posiłków, powiedzą – on właściwie nie ma nic do roboty, mógłby się czymś zająć. 

 

Gdy będziesz pomagał ludziom w ich trudnych chwilach, brał do swego domu, karmił, poił, opiekował się, a potem wycofasz swoją pomoc, bo uznasz, że już czas trudny przeminął – to się po prostu na ciebie obrażą albo będą mieli przynajmniej do ciebie żal. 

 

Gdy będziesz się starał wykonywać swój zawód maksymalnie uczciwie – to powiedzą, żeś pazerny na pieniądze albo że chcesz zrobić karierę, zająć kierownicze stanowisko, albo udowodnić, żeś lepszy. 

 

Im więcej będziesz pracował, służył, poświęcał się, im bardziej będziesz starał się żyć uczciwie – tym łatwiej oskarżą cię, żeś cudzołożnik, oszust, kłamca, cham i bezczelny, a przynajmniej nie całkiem normalny albo dziwak. 

 

Czy z tego wynika, że masz rezygnować z takiego postępowania? Nie, bo byłbyś podobny do faryzeuszy, którzy wszystko czynią, aby być widziani przez ludzi. Tylko wiedz, że tak jest. Załóż to sobie od samego początku, żebyś się potem nie zdziwił. Na pociechę powiem ci, że zawsze się znajdzie jakaś Magdalena, jakiś Jan, który cię zobaczy w prawdzie i zachwyci się tobą. Ale to już tylko na pociechę, żebyś się nie załamał.”

                                                                                    ks. Mieczysław Maliński

 

Udało nam się zebrać już środki na: hospitalizację (badania, opieka medyczna) i pobyt w szpitalu u dr. Abhramsona. Wiemy rownież, że są środki na pierwszą dawkę Melphalanu. Jeżeli chłopiec będzie potrzebował większej ilości środków na leczenie Melphalanem (otrzymamy pewną, potwierdzoną informację) poinformujemy Was o tym.  

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 9,013 people
374,279.64 zł (100.34%)