Martusia zwana Sówką

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 269 people
9,435.17 zł (55.5%)

Marta Domańska

Gdynia, pomorskie

Started: 27 January 2012
Ends: 15 August 2012

19 marca 2012 Martusia przeszła operację zespolenia rozszczepu podniebienia. Dzielna dziewczynka! W rezultacie przestała pohukiwać (stąd pieszczotliwa nazwa Sówka), do czego rodzice już zdążyli się przyzwyczaić. O wiele szybciej przyzwyczaili się do tego, że po zdjęciu szwów Marta może łatwiej oddychać i zaczęła poznawać smaki innych pokarmów, niż mleko.

W ostatnim tygodniu maja 2012 Martusia przeszła pierwszą operację główki. Rodzice bardzo się denerwowali, zostawiając córeczkę na stole operacyjnym. Jednak nie mieli powodów do obaw, ich kruszynka trafiła w ręce świetnych specjalistów i po kilku godzinach było po wszystkim.
- Wprawdzie wygląda jak bokser, który stoczył ciężką walkę, ale w końcu ta operacja nie była niczym innym. - napisała w mailu mama Marty. - Jak na razie jest zaintubowana i przebywa na intensywnej terapii. Mamy nadzieje,że za parę dni zacznie oddychać samodzielnie. Dzisiaj lekarz zdjął jej z jej główki opatrunek (wyglądający jak chełm) więc powolutku idzie ku lepszemu.

Ostatnia operacja w 2012 roku odbyła się 5 września 2012 - był to drugi etap leczenia główki.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wielkie serca!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 269 people
9,435.17 zł (55.5%)