Spełnijmy marzenia :)

Aleksandra Nalewaja
organizator skarbonki

"Choroba Duchenne'a, dystrofia mięśniowa Duchenne'a/Beckera (łac. dystrophia progressiva pseudohypertrophica, DMD/BMD) – choroba genetyczna powodująca postępującą i nieodwracalną dystrofię (zanik) mięśni. Jest to najczęściej spotykana forma dystrofii mięśniowej."

"Rdzeniowy Zanik Mięśni ( zwany też: Atrofią mięśniową; SMA ) to druga co do częstotliwości występowania w Polsce ( po mukowiscydozie ) choroba uwarunkowana genetycznie, dziedziczoną autosomalnie recesywnie. Wiadomo, że w Polsce nosicielem rdzeniowego zaniku mięśni jest co 40 osoba, a ryzyko ponownego wystąpienia choroby w rodzinie jest wysokie. Częstotliwość tego schorzenia to jeden przypadek na 15-20 tys. urodzeń. Choroba ta ma różny przebieg kliniczny - w ciężkiej postaci odpowiedzialna za zgon dziecka tuż po urodzeniu. Łagodna forma powoduje dużego stopnia niepełnosprawność ruchową przy intelekcie wyższym niż przeciętny"

"Kto z całego serca stara się pomóc drugiemu, pomaga również samemu sobie" To są dzieciaczki z zanikiem mięśni, więc wiecie, że tu każdy dzień jest wagę złota...

Wsparli

1 zł

Anonimowa Pomagaczka

1 zł

Anonimowa Pomagaczka

5 zł

Anonimowa Pomagaczka

5 zł

Anonymous

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
18%
56 zł Supported by 11 people CEL: 300 ZŁ