Świetlica

Stowarzyszenie Nowa Nadzieja
organizator skarbonki

Wszystko zaczęło się w 2001 roku od pomocy kilku osobom, które się do nas zwróciły. Ponieważ ich problemem był alkohol, narkotyki lub inne używki, już wtedy zrozumieliśmy, że takich ludzi jest więcej i małe pomieszczenie, w którym się spotykaliśmy już nam nie wystarczy.

W 2004 roku otworzyliśmy pierwszy punkt, dzięki, któremu mogliśmy zapewnić dach nad głową, tym którzy zwracali się do nas o pomoc. Mimo braku finansów staraliśmy się z własnych środków zapewnić jak najbardziej dogodne warunki do życia. Ludzi potrzebujących przybywało coraz więcej, a nam zaczynało brakować miejsca. 

W 2009 roku otrzymaliśmy budynek od miasta Bielawa, który po wyremontowaniu mógł pomieścić nawet 30 osób. Wiedzieliśmy, że będziemy mogli pomóc większej liczbie osób, a osoby, które się do nas zwrócą otrzymają pomoc jakiej potrzebują. 

W 2012 roku razem z Fundacją Sychem otworzyliśmy Wielobranżową Spółdzielni Socjalną, z myślą o naszych podopiecznych, aby móc zapewnić im miejsce pracy, ale równie aby zacząć pozyskiwać środki na utrzymanie Hostelu oraz prace remontowe jakich trzeba było dokonać.

Od 2016 roku remontujemy kolejny budynek, który ostatecznie będzie w stanie pomieścić do 150 osób. Jest to miejsce gdzie pomoc znajdą nie tylko osoby z uzależnieniem, ale również kobiety z dziećmi, które we własnym domu nie czują się bezpiecznie.

Będziemy ogromnie wdzięczni jeżeli będziecie chcieli wpłacić choć symboliczną sumę do naszej skarbonki. Mimo pracy jaką codziennie wykonujemy, nie jesteśmy w stanie z własnych środków wybudować w dość szybkim czasie świetlicy dla dzieci i młodzieży, która będzie mogła przychodzić tam i spędzać swój wolny czas, a my będziemy mogli przekazać im pewne wartości i pokazać, że nie musza powielać złych schematów z dotychczas znanego im życia. Dlatego zwracamy się do was z prośbą o wsparcie naszych działań. 

Jarosław Pilecki

Jarosław Pilecki

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 150,000 ZŁ
Donate