Przypadek Nikosia Kosatki

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 761 people
27,465 zł (100.6%)

Nikodem Kosatka

Wrocław, dolnośląskie

Started: 10 December 2013
Ends: 30 September 2014

W wyznaczonym terminie stawiliśmy się w niemieckiej klinice. Rano, 15.10.2014 odbyło się cewnikowanie serduszka, a tuż po nim Nikodem został przewieziony prosto na blok operacyjny, gdzie Profesor Malec i Pani Docent Januszewska wraz z zespołem wykonali ostatni etap korekty serc jednokomorowych - operację Fontana.

Około godziny 16 zostaliśmy poproszeni na OIOM, a tam, wśród wielu rurek i kabelków nasz Niko - wybudzony i oddychający samodzielnie. Szczęście, przeogromne szczęście - udało się!  "Jestem chory, jak ślimak" - wyznał Niko swojemy Tacie, pierwszej nocy na OIOMie. Drugiego dnia po operacji Nikodem powrócił na oddział kardiologii, a po dwóch tygodniach wrócił do domu, gdzie z każdym dniem odzyskuje siły i obdarza wszystkich dookoła swoimi nieziemskimi uśmiechami.

W tym miejscu chcieliśmy bardzo podziękować Panu Profesorowi Edwardowi Malcowi, Pani Docent Katarzynie Januszewskiej, Panu Doktorowi Aleksndrowi Górskiemu, całemu sztabowi lekarzy i pielęgniarek Kliniki Uniwersyteckiej w Munster za to, co zrobili dla nas wciągu ostatnich kilkunastu miesięcy - za uratowanie życia naszego Nikodema! Gdyby nie doświadczenie i ogromne umiejętności Pana Profesora dziś Nikodema prawdopodobnie nie byłoby z nami. Bez operacji, która odbyła się we wrześniu 2013, ta, którą Niko przeszedł w październiku bieżącego roku- byłaby niemożliwa. Do końca naszych dni będziemy Wam za to wdzięczni. Dzięki Wam serce Nikodema wciąż dla nas bije, a on sam ma szansę na szczęśliwe dzieciństwo - podobnie, jak jego rówieśnicy.

Życie Nikodema zawdzięczamy nie tylko wybitnym medykom, ale także Wam - setkom anonimowych i nieanonimowych pomagaczy, ludzi mniej lub bardziej nam obcych, którzy wykazali się olbrzymią empatią i ogromnymi sercami i ruszyli z bezinteresowną pomocą, aby ratować małe Nikodemkowe serduszko. Ciężko jest znaleźć słowa, które wyrażą naszą wdzięczność za to, co dla nas zrobiliście! Jesteśmy Wam szalenie wdzięczni za każdą podarowaną złotówkę, za każde udostępnienie naszych apeli, za każde dobre słowo, za pozytywną energię, ciepłe myśli i gorące modlitwy, które towarzyszyły nam na szpitalnych korytarzach.

Dziękujemy raz jeszcze i proszę bądźcie z nami wciąż myślami!

Rodzice

Joanna i Rafał

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 761 people
27,465 zł (100.6%)