Uśmiech na twarzy Paulinki

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 59 people
2,670 zł (28.1%)
Goal
Zbiórka funduszy na turnus edukacyjny oraz rehabilitacyjny

Paulina Wójcik

Borzęcin, małopolskie

Uszkodzenie centralnego układu nerwowego i móżdżku

Started: 13 June 2013
Ends: 01 April 2014

Paulinka urodziła się z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego i móżdżku. Choroba objawia się uogólnioną hypotomią mięśniową, zaburzeniem koordynacji wzrokowo–ruchowej, dużym uszkodzeniem wzroku, mowy, obniżoną odpornością i ataksją.


Dziś ma trzynaście lat, jest wesołą nastolatką, uczennicą szkoły masowej, która z wielkim wysiłkiem i zaangażowaniem uczestniczy we wszystkich zajęciach, gdyż, jak sama mówi, bardzo chce się nauczyć czytać i chodzić.


Codzienne życie córki oparte jest na wielokierunkowej rehabilitacji i zajęciach szkolnych. Systematyczna rehabilitacja, turnusy terapeutyczne przynoszą nowe osiągnięcia. Oprócz rehabilitacji Paulinka potrzebuje odpowiedniego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, bez którego nie jest w stanie funkcjonować. Obecnie uczestniczy w neurologopedycznym programie „Wizualizacji Mowy”, a rehabilitowana jest metodą „PNF”.


Parę lat temu nikt nie dawał nam szans na to, że córka będzie zadowoloną z życia dziewczynką. Według opinii lekarskich miała być roślinką, a ona udowodniła, że takie dzieci mogą w miarę normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie. Do tego potrzebna jest ciągła i systematyczna rehabilitacja, która nie tylko utrzymuje Paulinkę w dobrej kondycji, ale przynosi też nowe osiągnięcia.


Bardzo chcielibyśmy, żeby w wakacje, nasza córka, mogła uczestniczyć w turnusie edukacyjnym oraz rehabilitacyjnym. Paulinka ma szansę na zdobywanie nowych osiągnięć, pokonywanie ograniczeń, jednak aby tak się stało potrzebuje wsparcia.

~ Ania - Mama Paulinki


Taki list  z prośbą o pomoc dla Paulinki napisała do nas jej mama. Mamy nadzieję, że społeczność Siepomaga.pl będzie w stanie nam pomóc uzbierać chociaż część środków potrzebnych na leczenie i rehabilitację dla małej. 

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 59 people
2,670 zł (28.1%)