10 dni wakacyjnej radości

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 35 people
676 zł (8.44%)

Kraków, małopolskie

Started: 17 May 2012
Ends: 15 May 2013

"Benedictus" znaczy "błogosławiony, szczęśliwy". Dlatego też taką nazwę nadaliśmy centrum opiekuńczo-wychowawczemu, w którym młodzież może znaleźć swoją przystań. Pragniemy dać naszym podopiecznym namiastkę prawdziwych wakacji, organizując letni wyjazd na 10 dni dla 15-20 wychowanków.

Nasi podopieczni pochodzą z rodzin w trudnej sytuacji, nie tylko majątkowej. Są to rodziny wielodzietne, często rozbite lub z problemami (przemoc, alkoholizm, itp.). Kiedy kończy się szkoła, te dzieci nie cieszą się na wakacje, ponieważ wiedzą, jak będzie wyglądać ich wypoczynek. Siedzą całymi dniami pod kamienicami, w parku lub na boisku, próbując zorganizować sobie jakoś czas. Nie są w stanie korzystać w pełni z wakacji, słońca, odpoczynku. Czują się "gorsi", pokrzywdzeni przez los.  


Przewidywany całościowy koszt wyjazdu dla jednego uczestnika to około 800 zł (ostateczna cena zostanie ustalona po skompletowaniu liczby uczestników). Dla większości rodzin pozostających pod naszą opieką taka suma to niejednokrotnie cała przynoszona do domu wypłata. Dlatego też chcemy zorganizować wyjazd dla tych dzieci za symboliczne 50 zł (żeby nie nauczyć dzieci, że wszystko można mieć za darmo).

Całkowity koszt wyjazdu wyniesie 16 000 zł. Prosimy Państwa o wsparcie tego wyjazdu i zebranie połowy potrzebnej sumy - 8 000 zł. Pozostałą kwotę Fundacja planuje uzbierać podczas różnych festynów i zbiórek.

Dzięki Państwa pomocy nasi wychowankowie będą mogli chociaż przez 10 dni poczuć, czym są prawdziwe wakacje. Oderwą się od problemów w domu, na które nie mają wpływu, a często czują się winne. Wspomnień z tych kilku dni starczy im na cały rok.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcą dać tym dzieciom kilka promieni słońca.

 

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 35 people
676 zł (8.44%)