Bez Was nigdzie nie pójdę

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 34 people
862 zł (13.63%)

Patrycja Ostaszewska

Sępopol, warmińsko-mazurskie

Started: 22 October 2012
Ends: 03 December 2012

Córeczka całą noc nie mogła spać, tak czekała na chodzik i panów terapeutów — opowiada Aneta Ostaszewska, mama sparaliżowanej Patrycji, która otrzymała NF walker. Urządzenie umożliwi jej rehabilitację, a być może nawet sprawi, że Patrycja sama będzie chodzić.Choć na początku Patrycja musiała się z walkerem oswoić, po kilkunastu minutach wpięta w urządzenie z uśmiechem na ustach pomaszerowała z dużego pokoju do kuchni, wprost w ramiona wzruszonej babci. Następnie wróciła do mamy i przez ponad godzinę wspólnie krążyły po niewielkim mieszkanku państwa Ostaszewskich. — Walker stabilizuje tułów, utrzymuje sylwetkę w pionie i powoduje, że dziecko odruchowo uczy się chodzić — wyjaśnia Adam Kułakowski, fizjoterapeuta, który dostosował chodzik do potrzeb Patrycji i dostarczył go do Sępopola. — Dzięki niemu zwiększy się też intensywność rehabilitacji Patrycji. Wcześniej odbywała się tylko na turnusach rehabilitacyjnych, przy pomocy dwóch terapeutów. Teraz odbywa się dodatkowo podczas korzystania z walkera. 

Urządzenie będzie rosło razem z dziewczynką. Ma regulowane uchwyty oraz jest przystosowane do potrzeb osoby o wadze do 50 kilogramów. — Oczywiście będziemy robić wszystko, żeby Patrycja za jakiś czas sama stanęła na nogi — podkreśla terapeuta.

 

Bardzo dziękuję wszystkim dobrym ludziom, którzy pomogli i pomagają mojej córeczce. Dzięki Państwu to będą jedne z najszczęśliwszych świąt jakie z Patrycją mieliśmy — mówi ze wzruszeniem Aneta Ostaszewska. 

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 34 people
862 zł (13.63%)