Windą Na Ziemię

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 84 people
1,839.52 zł (2.29%)
Goal
Winda

Piotr Rojewski

Gorzów Wielkopolski, lubuskie

Started: 11 October 2011
Ends: 14 August 2012

28 maja 1999 roku Piotr zapamięta do końca swojego życia. Tego dnia miał do przygotowania kosztorys wykończenia poddasza w domku bliźniaku. W tym celu udał się na miejsce budowy. Znalazłszy się na poddaszu, Piotr przystąpił do pomiarów. Inwestor był jeszcze w trakcie robót, dlatego na całej powierzchni podłogi położone były kartony. Pod jednym z nich, jak się wkrótce okazało, znajdował się niezabezpieczony i nieoznaczony szyb klatki schodowej...
 
Piotr, za późno zdał sobie sprawę z niebezpieczeństwa, wykonawszy krok na karton, w jednej chwili znalazł się na parterze budynku. Na skutek upadku doznał ciężkiego urazu kręgosłupa szyjnego na odcinku C-4, C-5 i C-6 oraz zmiażdżenia rdzenia kręgowego na wysokości C-4. Od tamtej pory jest sparaliżowany.

Piotr Rojewski
 
Lekarze przygotowywali rodzinę Piotra na najgorsze, twierdząc że mężczyzna zostanie „roślinką”. Piotr nie miał zamiaru się poddawać. Z pomocą żony próbował i walczył. I choć los, jeszcze kilkukrotnie dawał mu się we znaki, Piotr parł na przód. W życiu bowiem najważniejsze jest, żeby wiedzieć co się chce osiągnąć i dążyć do tego.
 

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.

E. Hemingway

 
Upłynęło kilka lat, przez ten czas Piotr nauczył się siadać na wózek, dużo ćwiczy, ma również specjalny wózek, który pozwala mu poruszać się w pozycji pionowej. Ciągle zmaga się ze swoim kalectwem. Mieszka na piętrze starej kamienicy. Brakuje mu windy, która ułatwiłaby mu wyjazd do lekarza, czy na powietrze...
 
Piotr chciałby przekroczyć kolejną barierę dzielącą go od świata. Od ponad 12 lat jest uwięziony w czterech ścianach własnego domu. Aby móc się z nich samodzielnie wydostać i jednocześnie „wyjść z ukrycia”, potrzebuje windy, która umożliwiłaby mu samemu załatwić choć minimum potrzebnych spraw. Koszt windy jest kosmiczny, wynosi ponad 80 000 złotych. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc w sfinansowaniu tego zakupu. Każda złotówka, to wielki gest za który będziemy wdzięczni.  


- Chcę wyjechać z ukrycia. Wielu mówi, że nie dam rady. W życiu zrobiłem już wiele rzeczy, które wydawały się trudne do zrobienia. Tym razem postawiłem sobie za cel, że z pomocą ludzi dobrej woli uzbieram środki, wstanę na nogi i zbuduję windę. Wierzę, że znajdą się ludzie, którzy zechcą mi w tym pomóc.- mówi Piotr.
 

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 84 people
1,839.52 zł (2.29%)