Serce Xawerego - prośba o cud

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 690 people
31,255 zł (104.18%)

Xawery Śmiałowski

Warszawa, mazowieckie

Started: 10 April 2013
Ends: 30 June 2013

Operacja Xawerego odbyła się 27 maja 2013 i trwała 8 godzin. Po ciężkich i niezwykle skomplikowanych działaniach, prof. Malcowi udało się dokonać pełnej korekty wady oraz usunąć stent.

Jak się okazało, synek zamiast stentu z goretexu, miał wprowadzony stent wieńcowy, jaki się stosuje u osób starszych, z chorobami wieńcowymi, u których naczynia się już nie rozwijają. Jak się dowiedzieliśmy, stent wieńcowy u Xawerego, jaki wprowadzono mu w drugim tygodniu życia, bardzo już zarósł - przepływ krwi był zaledwie na 'grubość włosa'. Gdyby stent nie został usunięty, naszemu synkowi pozostałoby tylko kilka miesięcy życia...

Na szczęście trafiliśmy w ręce Pana Prof. Malca. W Polsce zbyt długo musielibyśmy czekać na operację. Tylko dzięki prof. Malcowi, jego ogromnemu doświadczeniu, wiedzy i doskonałym umiejętnościom, nasz synek żyje, szybko powraca do zdrowia, śmieje się każdego dnia i bawi się, jak inne dzieci. Przed nami jeszcze długa droga leczenia, ale wierzymy, że wszystko ułoży się szczęśliwie.  


Prof. Malec to nie tylko wielki fachowiec, ale również cudowny człowiek, dla którego zdrowie i życie dzieci jest najwyższą wartością. To przeświadczenie widać w każdym jego działaniu. Codziennie o 7 rano odwiedza każdego podopiecznego, czy to na oddziale intensywnej terapii, czy też na zwykłym oddziale. Pyta o samopoczucie dzieci, rozmawia z nimi, dyskutuje z rodzicami. To niezwykle cenne w trudnym czasie oczekiwania na operację, bądź też tuż po niej. Chcielibyśmy również wspomnieć o doktor Januszewskiej, której profesjonalizm, a także opieka były dla nas równie ważne i pomocne w trudnych chwilach.           Wszystkim Rodzicom, którzy mają dzieci z wadami serduszka, będę szczerze polecać Pana Profesora i Panią Doktor. 'Lepszych rąk i tak 'wielkiego' serca nigdzie w Europie się nie znajdzie, może nawet na całym świecie :)         


Nie ma słów, które wyraziłyby naszą wdzięczność Panu Profesorowi za uratowanie życia naszemu synkowi, a wszystkim Darczyńcom z siepomaga.pl za niezwykłą ofiarność i hojność, które spowodowały, że operacja Xawerego w ogóle mogła się odbyć. Ogromnie Wszystkim dziękujemy!

Serdecznie pozdrawiamy, Rodzice Xawerego - Kasia i Olo

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 690 people
31,255 zł (104.18%)