Zbuduj z nami studnię w Sudanie Południowym - Kampania Wodna PAH

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 199 people
8,070.34 zł (13.45%)

Started: 15 March 2013
Ends: 31 January 2014

Przypominasz sobie ostatnie lato kiedy termometr za oknem pokazywał ponad trzydzieści stopni? Wystarczyło, że odkręciłaś butelkę z zimną wodą i z każdym łykiem twoje zmęczenie mijało. Potem wchodziłaś pod prysznic i po kilku minutach czułaś się jak nowonarodzona...

Wyobraź sobie, że wstajesz rano i razem ze swoją kilkuletnią córeczką idziesz po wodę. Jest gorąco, słońce pali, ale pomimo tego po prostu musicie iść sześć kilometrów, żeby dotrzeć do źródła z wodą. Wracacie dłużej, bo kanister, który niesiesz, waży ponad dwadzieścia kilogramów. Twoja córeczka dzielnie niesie swój, o wiele lżejszy, ale i tak ledwie sobie radzi. Spieszysz się, bo zostawiłaś w domu chorego syna – ma ostrą biegunkę z powodu picia brudnej wody. Nie masz wyjścia, bo tylko woda z mulistego źródła jest w pobliżu waszego domu. 

Masz wodę w kranie? Masz szczęście. 780 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody pitnej. 

W Sudanie Południowym to kobiety i dzieci są odpowiedzialne za przynoszenie wody do domu. Kobiety poświęcają dziennie 25 procent czasu na dostarczanie wody do gospodarstw domowych. Wyobrażasz sobie spędzać jedną czwartą dnia na noszeniu w upale ciężkich kanistrów z wodą? To cenne godziny, które mogłyby być wykorzystane na pracę zarobkową, opiekę nad dziećmi czy też edukację. Noszenie wody znacznie odbija się na zdrowiu kobiet – codziennie pokonują one wielokilometrowe dystanse, dźwigając na głowach 25-litrowe kanistry z wodą. 

Każdego roku z powodu chorób wywołanych brakiem wody dzieci opuszczają 443 miliony godzin lekcyjnych. Każdego roku prawie 1,5 miliona dzieci w wieku poniżej 5 lat umiera w wyniku chorób spowodowanych piciem brudnej wody i niedostatecznymi warunkami sanitarnymi - to tak jakby z powierzchni ziemi zniknęło miasto wielkości Warszawy.

Możesz to zmienić! Prosimy, pomóż i wpłać dowolną kwotę na budowę studni. Zdejmij ten problem z głów sudańskich kobiet i pozwól im spokojnie wychowywać zdrowe dzieci. Wpłacając 60 złotych zapewnisz jednej osobie stały dostęp do czystej wody i sprawisz, że jej życie zmieni się na lepsze!

Możesz pomóc zbierając na ten cel! Imieniny, urodziny, maraton, ślub lub jego rocznica – jest wiele okazji, by pomaga dać innym. Dziękujemy!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 199 people
8,070.34 zł (13.45%)