Pomóżcie nam zdobyć tlen

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 34 people
1,060 zł (4.24%)

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Started: 03 October 2014
Ends: 31 December 2014

Mukowiscydoza jest nieuleczalną chorobą genetyczną, która atakuje układ oddechowy, pokarmowy i inne organy. Pomimo intensywnego leczenia choroba wyniszcza organizm, prowadząc do nieodwracalnych zmian, a w efekcie do tlenoterapii. Całe życie chorego to nieustanna walka o każdy oddech, kolejny dzień, miesiąc, rok życia.


Płuca chorego w sposób ciągły i systematyczny się zaklejają, zmniejszając swoją pojemność. Z czasem chory oddycha coraz ciężej, bardzo szybko się męczy. Dochodzi do częstego niedotlenienia i w efekcie śmierci w bardzo młodym wieku. Średnia długość życia chorych w Polsce to 20 lat. Tylko...


Mukowiscydoza w swej najgorszej odsłonie to konieczność oddychania czystym tlenem. Chory nie jest w stanie ani na chwilę oddalić się bez podłączonego tlenu. Nawet krótkie wyjście na spacer jest uzależnione od dostępu tlenu. W domu nieodzownym wyposażeniem pokoju staje się ogromna maszyna jaką jest koncentrator tlenu. Chory staje się niewolnikiem własnego mieszkania, bo koncentrator przenośny kosztuje ok 12.000 -15.000 zł i mało kto, wydając miesięcznie na leczenie 1.500 - 5.000 zł, może sobie na niego pozwolić. Niemożność sprostania kosztom leczenia jest ciągłym problemem naszych podopiecznych.

Znacznie tańszym rozwiązaniem jest butla z tlenem, ale tych nie ma gdzie napełniać, a transport niezabezpieczonych butli jest zakazany. Ale co zrobić, kiedy trzeba jechać do szpitala albo na kwalifikację do przeszczepu płuc? Bez butli z tlenem albo przenośnego koncentratora ma szans. W takiej sytuacji jest nasza podopieczna, która za kilka dni jedzie na kwalifikację do przeszczepu płuc. Na 5-godzinną podróż potrzebuje 3 butle z tlenem. Do tej pory butle napełnialiśmy na pobliskim oddziale, jednak już nie mamy takiej możliwości. Musimy kupić stację do napełniania tlenu, żebyśmy mogli wypożyczać butle napełnione tlenem osobom chorym na mukowiscydozę. Będziemy je wypożyczać bezpłatnie.

Musimy pomóc naszym podopiecznym w walce o każdy oddech. Chcemy, aby każdy potrzebujący mógł dostać od nas tlen na drogę. Pomóżcie nam zdobyć tlen!

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 34 people
1,060 zł (4.24%)