Mogę chodzić, mogę widzieć, rozwijać się. Potrzebuję Twojej pomocy!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 408 people
15 915 zł (38,06%)
Goal
Terapia komórkami macierzystymi - 5 podań

Zuzanna Janiak, 3 years

Łask, łódzkie

czterokończynowy niedowład spastyczny, padaczka, wodogłowie, opóźnienie psychoruchowe

Started: 08 November 2018
Ends: 08 June 2019

Zuzia przyszła na świat w 35 tygodniu ciąży i otrzymała 9/10 pkt w skali Apgar. Mimo że była wcześniakiem, wydawała się całkowicie zdrowym dzieckiem i tak też została potraktowana przez lekarzy, jednak po dwóch miesiącach okazało się totalnie co innego i nasze życie wywróciło się do góry nogami.

W momencie, kiedy Zuzia trafiła do szpitala, usłyszeliśmy, że kolejne doby będą decydujące, to straszne, kiedy matka słyszy takie słowa, jednak nie poddałyśmy się. Zuzie wybudzono ze śpiączki, lecz pozostały blizny po krwiakach, które Zuzia miała w główce i które pozostawiły po sobie zmiany, rzutujące na całe nasze życie. Mimo słabych rokowań Zuzia naprawdę wiele osiągnęła. Obecnie, jej postępy zaskakują zarówno współpracujących z nią fizjoterapeutów, jak i nas samych.

Zuzanna Janiak

Dziecko, które miało zostać totalnie uzależnione od nas, potrafi siedzieć, potrafi samodzielnie zjeść przekąski, zaczyna wypowiadać sylaby i porozumiewać się z nami na swój sposób. Wierzymy w to, że zacznie chodzić i być na tyle samodzielna, by móc funkcjonować w społeczeństwie. Do tego potrzebna jest systematyczna rehabilitacja i opieka najlepszych specjalistów, które to Zuzia ma już zapewnione, jednak teraz ogromną szansą jest przeszczep komórek macierzystych, na który Zuzia została zakwalifikowana.

A korzyści wynikające z przeszczepu to: - wpływ na funkcjonowanie społeczne Zuzi – poprawa widzenia z racji na korowe uszkodzenie wzroku, komórki mają przede wszystkim wpłynąć na rozwój – ma ulec sfera emocjonalna i poznawcza – jest prawdopodobieństwo, że ruszy mowa, która poniekąd już zaczyna funkcjonować, oraz jeśli poprawi się wzrok, to Zuzia będzie chciała naśladować to, co będzie widziała, z czym wiąże się np. przemieszczanie.

Marzymy, by wreszcie stanęła na swoich nóżkach, by powiedziała pierwsze słowa, rozwijała się na miarę możliwości. To nasze dziecko, dla którego chcemy zrobić wszystko, by było mu lepiej i łatwiej. nie możemy patrzeć, jak zapada się w chorobę. Prosimy Cię o pomoc, zanim będzie za późno.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 408 people
15 915 zł (38,06%)