Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Wzorowa Uczennica

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 64 osoby
1 042 zł (13,02%)

Ewa Dąbrowska, 19 lat

Wołomin, mazowieckie

Przepuklina oponowo-rdzeniowa, wodogłowie

Rozpoczęcie: 21 Marca 2012
Zakończenie: 31 Marca 2013

Każdy w swoim życiu ma chociaż jedno marzenie, jedni marzą o pieniądzach, inni o szczęściu, a jeszcze inni - o miłości. Jednak marzenie Ewuni jest wyjątkowe, nie są to pieniądze, samochód, ani drogie zabawki, jest to po prostu ZDROWIE.
 
Ewunia przyszła na świat w mroźny poranek 14 grudnia 2001 roku. Niestety, los podarował jej chorobę. Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, niedowładem kończyn dolnych i wodogłowiem.
 
Ewcia od najmłodszych lat porusza się na wózku i bardzo pragnie chodzić. Pomimo swojej choroby jest wesołą dziewczynką. We wrześniu rozpocznie naukę w czwartej klasie szkoły podstawowej, z czego jest bardzo dumna. Nic dziwnego, uczy się bardzo dobrze. Ma same szóstki i piątki, bo jak sama mówi – czwórka to żadna ocena. Po lekcjach uwielbia grać z rodzicami w różne gry planszowe.
 
Ewunia jest bardzo radosną i wygadaną dziewczynką. Ciągle ma coś do powiedzenia. Idąc na spacer, każdemu kogo mija, mówi z uśmiechem „Dzień dobry”, a dzieciom „Cześć, jak się nazywasz?”
 
Ewunia zawsze się uśmiecha, choć los nie był dla niej zbyt łaskawy. Rodzice chcieliby dać córce nadzieję na lepszą przyszłość.
 
Marzeniem Ewuni jest, żeby zacząć chodzić. W Niemczech wykonywane są operacje, które mogą ziścić marzenie dziewczynki. Pierwszym krokiem ku temu są konsultacje i badanie w niemieckiej Klinice. Po nich zostanie podjęta decyzja o terminie i zakresie oczekiwanej operacji.
 
W chwili obecnej Ewunia
pilnie potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego, którego koszt to 8000 złotych. Dla rodziców dziewczynki to spora i trudna do zebrania suma, zwłaszcza w perspektywie wydatków związanych z planowaną operacją dziewczynki.

Bez dobrych serc nie mamy szans, jednak wierzymy, że nie pozostaniecie obojętni na los Ewuni, i razem spełnimy Jej najskrytsze marzenie! POMAGAJMY RAZEM!

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 64 osoby
1 042 zł (13,02%)