Znowu być mamą dla mojej córeczki!

Zbiórka na cel: Zabieg fibrotomii na Ukrainie
Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 210 osób
7 096 zł (82,34%)

Ewelina Mazur, 30 lat

Borek Wielkopolski, wielkopolskie

Stan po wypadku - stłuczenie mózgu i pnia mózgu

Rozpoczęcie: 6 Września 2018
Zakończenie: 19 Października 2018

19 Października 2018, 12:01
Zabieg już jutro!

Kochani,

mamy pewne informacje. Ewelina jutro ma przejść zabieg fibrotomii. Niestety na ten moment wszystko stoi pod znakiem zapytania. Do pełnej kwoty wciąż sporo brakuje.

"Moja córka wycierpiała już wystarczająco dużo. Ciężko mi patrzeć na jej cierpienie i na smutek w oczach mojej wnuczki. Zrobiłabym wszystko, aby Ewelina była znów sprawna. By znów w pełni była mamą dla swojej córeczki. Niestety – całe nasze oszczędności wydałyśmy na dotychczasowe leczenie. Proszę, nie zostawiaj nas samych".

–Alina, mama Eweliny

Upadek z wysokości, szpital, obrzęk mózgu, wielotygodniowa śpiączka. Dziś od tamtego momentu  minęły już ponad dwa lata. Ewelina zaczyna na nowo mówić, chodzić. Ból spowodowany przykurczami jest czasem nie do zniesienia, dlatego zabieg fibrotomii jest niezbędny. Dla swojej córeczki – Oli –  jest najważniejsza na świecie, cierpienie Eweliny to cierpienie jej dziecka. Pomożesz?

Ewelina Mazur

Ewelina przez wiele tygodni była w śpiączce farmakologicznej. Jej córeczka cały czas pytała, kiedy wróci mama, ale nikt nie znał odpowiedzi. Nie wiadomo było, kiedy Ewelina się obudzi i czy w ogóle.  Nie wiadomo było, jak wiele krzywd wyrządził wypadek. Obudziła się po dwóch miesiącach. Żyła, miała świadomość, ale była sparaliżowana. Dawne życie zniknęło, Ewelina miała przed sobą długą i mozolną walkę.

Miesiącami cały zespół rehabilitantów pomagał jej dojść do sprawności. Ewelina walczyła – miała dla kogo. Jest przecież Ola, dla której musi żyć i musi być sprawna. Prawa strobna jej ciała wciąż jednak jest mocno spastyczna. Przykurcze bolą, uniemożliwiają poruszanie się. A Ola przecież chciałaby rozmawiać i biegać z mamą – tak jak kiedyś… Często pyta, kiedy mama będzie w końcu sprawna.

“Ewelina potrzebuje potwórzenia zabiegu fibrotomii polegającego na nacinaniu mięśni w celu zlikwidowania przykurczy i bólu. Niestety takie zabiegi kosztują, a w połączeniu z rehabilitacją, to zbyt wiele naszą kieszeń. Postępy są widoczne, ale leczenia nie wolno teraz przerwać. Dzięki ciężkiej pracy Ewelina robi to, w co na początku nie wierzono – myśli i mówi logicznie. Chodzi sama po równej powierzchni – jeszcze bardzo wolno i z dużym trudem. Wszystko przez spastykę prawej strony. Na tym etapie konieczna jest fibrotomia.  

Ewelina Mazur

O czym dziś marzy moja córka? O rzeczach, nad którymi my się nawet nie zastanawiamy. Chciałaby się sama wykąpać, ugotować coś, pobawić się z córeczką. Chciałaby odzyskać chociaż część tego dawnego życia. Ewelina chce być dalej matką dla swojego dziecka. Oleńka ma dopiero 6 lat, potrzebuje mamy. Dlatego jestem tu i proszę Cię o pomoc – w imieniu Eweliny i mojej wnuczki. Proszę, pomóż jej znowu być sprawną mamą..."

–Alina, mama Eweliny

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 210 osób
7 096 zł (82,34%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość