Kolorowe, miękkie, modne

Klaudia Folehr
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Spełnienie marzenia

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dziecięca Fantazja
Klaudia Folehr
Nowa Cerkiew, pomorskie
Stwardnienie guzowate
Rozpoczęcie: 22 Maja 2015
Zakończenie: 1 Czerwca 2015

Rezultat zbiórki

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wniesienia radości w życie Klaudii, a w szczególności pomagaczom z portalu siepomaga za ufundowanie zabawek i ubrań.
 

Opis zbiórki

Klaudia miała zaledwie 3 miesiące, kiedy lekarze zdiagnozowali u niej rzadką chorobę - stwardnienie guzowate. Początkowo mama myślała, że jej nowonarodzona córeczka jest zdrowa, ale szybko zauważyła dziwne zmiany na jej skórze i wyczuła, że coś jest nie tak.

Rodzice dziewczynki i Klaudia żyją z chorobą już 10 lat. Mimo tak długiego czasu trudno do niej przywyknąć, ponieważ choroba ciągle ich zaskakuje. Klaudia ma guzy w mózgu, oku, sercu i nerkach... Choroba spowodowała padaczkę lekooporną. Dziewczynka ma też wadę lewego oka - ubytek tęczówki z odklejeniem siatkówki. Dziewczynka nie chodzi, nie mówi. Pokarm zostaje doprowadzany do jej żołądka poprzez pega, ponieważ Klaudia nie chce i nie umie jeść sama. W zeszłym roku, z powodu licznych ataków padaczki wszczepiono jej stymulator nerwu błędnego, który spowodował, że częstotliwość padaczki z kilkudziesięciu ataków dziennie, spadła do kilkunastu. Ponadto dziewczynka ma lekki niedowład lewostronny oraz ogólną nadwrażliwość do tego stopnia, że nie może nosić rajstop, skarpetek ani nawet czapki.

Klaudia jest bardzo nerwową dziewczynką, bardzo boi się ludzi. Ma swoje ulubione trasy spacerowe, ale gdy tylko zboczy się z danej ścieżki, od razu dostaje ataków paniki. Pobyty w szpitalu też nie są łatwe. Od pewnego czasu rodzice Klaudii pokonują ponad 320 km w jedną stronę, żeby leczyć córkę w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam wszyscy znają Klaudię i jej mamę, które całymi dniami spacerują tam i z powrotem po szpitalnym korytarzu, ponieważ dziewczynka boi się przebywać w pokoju. Udaje się tam jedynie na noc.

Rodzice nauczyli się porozumiewać z córeczką za pomocą gestów i grymasów twarzy. Stąd wiedzą, co ją uspokaja i co lubi najbardziej. Klaudia, jak każda dziewczynka, lubi modne ubranka. Uwielbia przebierać się, stroić, a ubranka muszą być bardzo kolorowe. Ulubiony kolor dziewczynki to niebieski - w każdym odcieniu od granatowego do jasnobłękitnego. I chciałaby dostać jak najwięcej ubrań właśnie w tym kolorze. Takie prezenty  na pewno ucieszą Klaudię oraz pozwolą jej poczuć się jak mała dama. Jej rodzice również będą ogromnie wdzięczni.

To jest naprawdę fantazja Klaudii? Tylko ubrania? TAK. Udowodnijmy wspólnie, że potrzeba będzie zaledwie kilku dni, aby marzenie Klaudii stało się rzeczywistością. Na spełnienie fantazji Klaudii potrzeba 1.300 złotych. Pomóżcie – razem mamy wielką moc.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki