Moje własne okno na świat

Kornelia Stupeń
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Telewizor

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dziecięca Fantazja
Kornelia Stupeń
Brzeg, opolskie
Guz Wilmsa - nerczak zarodkowy - nephroblastoma III stopnia
Rozpoczęcie: 7 Maja 2015
Zakończenie: 9 Czerwca 2015

Rezultat zbiórki

Kornelia uwielbia księżniczki i przyrodę – zwierzęta i kwiaty. W przerwach między kolejnymi pobytami w szpitalu, dziewczynka spędza czas w swoim księżniczkowym pokoju.  Do pełni szczęścia Kornelii brakowało telewizora, na którym mogłaby oglądać bajki o ulubionych księżniczkach oraz programy przyrodnicze, dzięki którym Kornelia lepiej pozna otaczający ją świat.

Kiedy wymarzony telewizor dojechał do Kornelii dziewczynka bardzo się ucieszyła. Jesień i chłodne dni pomiędzy chemioterapią Kornelia będzie spędzać w domu dlatego nowy płaski telewizor bardzo jej się przyda. Będzie mogła na nim oglądać ulubione programy i filmy kiedy tylko zapragnie. Oprócz tego Kornelia otrzymała upragnioną i wymarzoną od dawna zabawkę interaktywną – Furby Boom.  

Jak to powiedziała mama „Kornelia była przeszczęśliwa” z otrzymanych prezentów. Za radość Kornelii dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia jej marzeń, przede wszystkim darczyńcom, którzy za pośrednictwem portalu siepomaga wsparli cel Kornelii. Dziękujemy.

Opis zbiórki

W połowie czerwca 2014 roku, mamę 5-letniej Kornelii zaniepokoił nietypowy kolor moczu u dziewczynki, a także widoczne i wyczuwalne dla mamy zgrubienie nad brzuszkiem dziewczynki z jego lewej strony. Po konsultacji lekarskiej i badaniach moczu zlecono USG. Niestety, za pierwszym razem nie udało się przeprowadzić badania, ponieważ Kornelia była przerażona urządzeniem i po pięciokrotnych próbach mama zrezygnowała z badania. Jednak niemal od razu udała się z córeczką prywatnie do lekarza, który po zbadaniu Kornelii zlecił natychmiastową wizytę w szpitalu. Tam po wykonaniu USG wstępnie stwierdzono - nowotwór złośliwy nerki, a po wykonanej, następnego dnia tomografii diagnoza została potwierdzona w 100% - guz Wilmsa nerczak zarodkowy - nephroblastoma III stopnia z przerzutami do węzłów chłonnych.

Nie czekając ani chwili dłużej, Kornelii podano chemię przedoperacyjną, aby zmniejszyć objętość guza. Niedługo później Kornelia poddana została operacji usunięcia guza, wraz z całą lewą nerką. Operacja odbyła się w lipcu 2014 roku i od tamtego momentu Kornelia jest poddawana wielomiesięcznej chemioterapii, tzw. protokołowi 34 tygodni, gdzie co 2 tygodnie musi przyjeżdżać na 5 dni do szpitala w celu podania odpowiedniej dawki chemii.

Aktualnie Kornelia przebywa w szpitalu, gdzie odbywa kolejny cykl chemii. Rodzicie nie wiedzą, co będzie dalej, lekarze na razie milczą. Wszystko będzie zależało od wyników badań, po zakończonym protokole. Przyszłość Kornelii pozostaje pod znakiem zapytania… Mimo traumatycznych przeżyć Kornelia dzielnie znosi pobyty w szpitalu i walkę z chorobą. Ku wielkiej radości rodziców  dziewczynka nie poddaje się, jest uśmiechnięta, pełna energii. Mama mówi, że zupełnie nie widać po córce choroby. Kornelia rozumie, że tak musi być, pociesza rodziców i stara się jak może, żeby przetrwać ten trudny czas.

Kornelia uwielbia księżniczki. W przerwach między kolejnymi pobytami w szpitalu, dziewczynka spędza czas w swoim księżniczkowym pokoju.  Do pełni szczęścia Kornelii brakuje telewizora, na którym mogłaby oglądać bajki o ulubionych księżniczkach oraz programy przyrodnicze, dzięki którym Kornelia lepiej pozna otaczający ją świat.

Fantazja Kornelii - płaski telewizor - w jej przypadku nabierze zupełnie innego wymiaru. Telewizor będzie stanowił dla niej „okno na świat” zarówno podczas pobytów w domu między cyklami chemii, jak i później, po leczeniu szpitalnym długo będzie musiała być izolowana od rówieśników, wówczas będzie mogła oglądać filmy i bajki o księżniczkach, kiedy tylko zapragnie i marzyć, marzyć, marzyć…

Pomóżmy Kornelii odsłonić tajemnice rządzące światem, a na ten cel potrzeba 1900 złotych.  Pomożecie?

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki