Do nauki, rehabilitacji i zabawy

Natalia Winnicka
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

zakup artykułów do nauki i rehabilitacji

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dziecięca Fantazja
Natalia Winnicka
Kozłów Biskupi, mazowieckie
mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy, epilepsja
Rozpoczęcie: 12 Października 2015
Zakończenie: 24 Października 2015

Rezultat zbiórki

Natalka wreszcie otrzymała wymarzone i niezwykle potrzebne sprzęty rehabilitacyjne. Wśród nich były różne rodzaje piłek, basen, ruchomy piasek, świat dźwięków, zawody i atrybuty, bębenek i wiele innych rzeczy.


Natalia była zaskoczona, ale jednocześnie bardzo ucieszyła się gdy dotarły do niej ogromne pudła. Rodzice pomogli Natalce rozpakować prezenty i dziewczyna w kilka chwil została otoczona kolorowymi, potrzebnymi do rehabilitacji przedmiotami. Była bardzo zadowolona i jej rodzice również nie ukrywali radości.Tata Natalii napisał: „W imieniu Natalii serdecznie dziękujemy za spełnienie jej marzeń. Teraz Natalia ma już spore zaplecze rehabilitacyjne. Wszystkie otrzymane prezenty bardzo pomogą nam w jej usprawnianiu. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc.”


Dziękujemy! 

Opis zbiórki

15-letnia Natalka była długo wyczekiwanym dzieckiem. Jej mama dwóch poprzednich ciąż nie donosiła, dlatego kiedy po raz trzeci okazało się, że nosi pod sercem dzidziusia, bardzo się o niego bała. Ciąża była zagrożona i dziewczynka przyszła na świat przed czasem, ale na początku wydawało się, że wszystko będzie w porządku. Najważniejsze dla rodziców było to, że wreszcie trzymają w objęciach swojego maluszka.

 

Niestety już dwa tygodnie później ich szczęście i spokój zostały zachwiane, bo Natalka trafiła do szpitala z niewydolnością oddechową. Diagnoza przyszła jednak o wiele później – po ośmiu miesiącach – kiedy rodzice zauważyli, że córeczka nie rozwija się tak jak inne dzieci. Dopiero wtedy okazało się, że w wyniku niedotlenienia i niedokrwienia w okresie płodowym w mózgu dziewczynki doszło do nieodwracalnych uszkodzeń.

 

Stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym, epilepsję i częściowy zanik nerwów wzrokowych. To były okrutne i szokujące wiadomości dla rodziców, którzy przecież już tyle w życiu wycierpieli – stracili dwójkę swoich nienarodzonych dzieci. A teraz okazało się, że to jedno jedyne nie będzie się prawidłowo rozwijać, nigdy nie stanie się zdolne do samodzielnej egzystencji i już zawsze będzie wymagało stałej opieki innych osób i pomocy w procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji.

 

Nie tak miało wyglądać życie ich najukochańszej córeczki. Nikt nie chce takiego losu dla swojego dziecka. Właśnie dlatego rodzice Natalki podjęli ogromny wysiłek i postanowili, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby poprawić jakość jej życia i wspomóc rozwój. Codzienność dziewczynki to ciężka i żmudna praca z najróżniejszymi specjalistami: rehabilitantami, logopedami, terapeutami ponieważ rodzice chcą aby Natalia choć trochę była samodzielna i może kiedyś stanęła na własnych nogach. Mimo wszystko. Mimo to jej życie już zawsze będzie wyglądało zupełnie inaczej niż życie jej zdrowych rówieśników.

 

Natalka porusza się na wózku inwalidzkim, niedowidzi, ma znaczne upośledzenie umysłowe, używa tylko kilku słów. Mimo tych wszystkich trudności jest dzieckiem pogodnym, uśmiechniętym, dzielnym i co najważniejsze kochanym przez najbliższych. Rodzice świetnie odgadują jej potrzeby i pragnienia, wiedzą, czym się lubi bawić i co sprawia jej największą radość. Starają się jak najczęściej wywoływać uśmiech na jej buzi. Chcieliby spełnić wszystkie „Natalkowe fantazje”, ale niestety koszty rehabilitacji, przeróżnych zajęć i zabiegów oraz akcesoriów ułatwiających codzienne funkcjonowanie ich dziecka są ogromne. Na marzenia nie starcza nigdy...

 

Właśnie z tego powodu zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu środków na zestaw artykułów, które będą dla Natalki jednocześnie formą nauki, rehabilitacji rąk oraz okazją do wyśmienitej zabawy. Dziewczynka uwielbia wodę i świetnie w niej ćwiczy, chętnie uczestniczy w zabawach manualnych, lubi wszelkie aktywności z piłką oraz wykazuje zamiłowanie do muzyki i zajęć z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Dlatego w skład takiego idealnego zestawu prezentów dla naszej Podopiecznej wchodziłyby: basen rozporowy, ruchomy piasek, różne rodzaje piłek, gry edukacyjne, przedmioty usprawniające ręce, instrumenty muzyczne. Artykuły te byłyby doskonałą pomocą w codziennej rehabilitacji i edukacji, ale przede wszystkim sprawiłyby, że życie Natalki byłoby dużo bardziej kolorowe i radośniejsze.

 

Liczymy, że dzięki Waszej pomocy podarujemy Natalce odrobinę dzieciństwa wypełnionego zabawą i uśmiechem!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki