Endorfiny dla Patrycji

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 222 osoby
2 616,56 zł (100,63%)
Zbiórka na cel
zakup konsoli Xbox One Kinect z zestawem gier

Patrycja Jasińska

Gdańsk, pomorskie

złośliwy nowotwór mózgu

Rozpoczęcie: 9 Czerwca 2016
Zakończenie: 29 Czerwca 2016

Xbox One z grami dla Patrycji

Patrycja z Gdańska ma 16 lat i złośliwego raka mózgu. Zaczęło się niemal 3 lata temu od niewinnego bólu głowy. Od tamtej chwili wszystko potoczyło się szybko: uporczywe bóle, zasłabnięcia, badania, wreszcie druzgocąca diagnoza. Od razu rozpoczęto agresywne, ponad dwuletnie leczenie, którego skutki dziewczyna odczuwa do dziś. Skomplikowana operacja, silna chemioterapia i naświetlania nie pozostały bez wpływu na jej osobowość. Nastolatka walczy z wieloma powikłaniami. Nie zmieniła się jednak jej miłość do tańca! Patrycja uwielbia muzykę i ruch, a ponieważ nie za bardzo może wychodzić z domu, wymarzyła sobie konsolę Xbox One z grami, przede wszystkim z najnowszą - Dance Central.

Fantazja Patrycji spełniła się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, kiedy odwiedziliśmy ją wraz z wolontariuszami z Kanady. Dziewczyna niecierpliwie czekała na nas w domu. Na ten dzień z pomocą mamy upiekła dwa pyszne ciasta, ponieważ gotowanie i pieczenie to jej druga pasja. Nastolatka ma indywidualne nauczanie, nie chodzi do szkoły i tęskni za kontaktem z rówieśnikami, dlatego nasza wizyta była dla niej bardzo, bardzo ważna. Gdy weszliśmy, Patrycja choć wiele nie mówiła, wcale nie była nieśmiała. Po cichutku otworzyła wszystkie prezenty i nie kryła radości. Oprócz upragnionej konsoli otrzymała także książki kucharskie i o zwierzętach.

Brat Patrycji zajął się podłączaniem konsoli, a my w tym czasie rozmawialiśmy z nastolatką i graliśmy w UNO. Gdy sprzęt został już uruchomiony, a gra Dance Central wgrana, dziewczyna wybrała ulubione utwory i… zaprosiła nas do tańca! To była nierówna rywalizacja. Patrycja jest prawdziwą mistrzynią w tańcu, w żadnym nie mogliśmy jej dorównać. Śmiechu i radości było przy tej zabawie co niemiara. To była wspaniała i niezapomniana wizyta, a 16-latka była bardzo szczęśliwa, że spełniła się jej fantazja.

Dziękujemy z całego serca darczyńcom z portalu Siepomaga za wsparcie celu Patrycji. Dzięki Wam mogliśmy wnieść radość w jej życie. Bez Was nie byłoby to możliwe.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 222 osoby
2 616,56 zł (100,63%)