Nie stanę na nogi, ale zrobię wszystko, aby zawalczyć o siebie!

Zbiórka na cel: laptop i profesjonalny kurs komputerowy
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 228 osób
5 834 zł (106,07%)

Radek Wrzesiński

Gdańsk, pomorskie

FAS (alkoholowy zespół płodowy), wady rozwojowe np. kyfoskolioza kręgosłupa, wada serca, niedowład kończyn i inne

Rozpoczęcie: 7 Kwietnia 2016
Zakończenie: 27 Kwietnia 2016

Rezultat zbiórki

Radek to prawdziwy bohater, który mierzy się z ogromnymi problemami zdrowotnymi, spowodowanymi zespołem FAS (płodowy zespół alkoholowy). Chłopiec został zabrany od swojej biologicznej mamy, która nadużywała alkoholu i nie umiała się nim właściwie zająć. Wychowuje go rodzina zastępcza. Cierpi z powodu wad kręgosłupa, serca, oczu, nerek, trudności w oddychaniu, deformacji i niedowładu nóg i wielu innych schorzeń.

Mimo swoich ograniczeń, Radek z podniesioną głową dzielnie stawia czoła codziennym przeciwnościom losu i z optymizmem patrzy w przyszłość. Marzy, aby pewnego dnia zostać programistą, dlatego postanowiliśmy nieco mu w tym pomóc.

W połowie maja Radek otrzymał wyśnionego, upragnionego laptopa, który umożliwi mu pogłębianie informatycznej wiedzy i rozwinięcie skrzydeł w dziedzinie, która jest jego prawdziwą pasją. Nastolatek nie potrafił ukryć szczerej radości i wzruszenia. Los do tej pory go nie oszczędzał, dlatego otrzymanie wymarzonego laptopa i innych prezentów było dla niego wielką radością i zaskoczeniem. A to nie koniec…


 

Dzięki zebranym środkom Radek od nowego roku szkolnego będzie uczęszczać na konkurs komputerowy w szkole programistów. Otworzą się przed nim drzwi do wykształcenia, szansy na satysfakcjonującą pracę, osiągnięcie samodzielności - na życie, w którym jego choroba i widoczna niepełnosprawność nie przekreśla wszystkiego... Poza tym zgłosiły się jeszcze inne osoby, które chciałyby pomóc Radkowi w edukacji.


Oprócz wymarzonego laptopa Radek i jego rodzeństwo otrzymało także gry i upominki. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy ufundowali Radkowi laptopa oraz roczny kurs informatyczny - tym samym podarowali mu wędkę zamiast ryby.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 228 osób
5 834 zł (106,07%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość