Fundacja Fascynujący Świat Dziecka

Fundacja Fascynujący Świat Dziecka

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Ustroń, śląskie

Pomoc terapeutyczna dla NIEULECZALNIE CHORYCH DZIECI na FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy).

Szanowni Państwo!

· Właśnie teraz dziecko chore na FAS może próbować lub popełni samobójstwo,

· Właśnie teraz chore dziecko wbrew swojej woli może zostać umieszczone w zakładzie psychiatrycznym,

· Właśnie teraz to dziecko może popełnić swoje pierwsze przestępstwo, za co zostanie umieszczone w poprawczaku lub więzieniu.

Dlaczego?

Bo nikt nie rozumie, że jest chore – nieuleczalnie chore!!!

Bo instytucje państwowe nie pomagają!!!

Bo dla naszego Państwa tych dzieci po prostu nie ma!!!

  A one są. Są i cierpią, najczęściej w samotności, ich serca płaczą, a umysły wołają o pomoc, ponieważ w większości są porzucane i trafiają do Domów Dziecka, rodzin zastępczych lub adopcyjnych. FAS jest chorobą nieuleczalną. Przez swą chorobę ma trudności w szkole, wśród swoich rówieśników, wykluczane jest z grup społecznych i często poniżane. W szkole pojawiają się problemy w przestrzeganiu zasad, w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, w przyswajaniu materiału realizowanego na lekcjach.

  Społeczeństwo, interpretuje zachowania chorego dziecka jako lenistwo, bunt, a nawet demoralizację. Obwinia rodzinę za złe wychowanie dziecka. 

„…Znowu gdzieś zostawiłem moje okulary …nawet nie wiem, gdzie …Boję się o tym powiedzieć mamie…” ~ Kacper, 12 lat                                                                            

 Dzieci chore na FAS mają skłonności do popadania w nałogi i konflikt z prawem a marginalizacja społeczna popycha je w tym kierunku.

„…No i co? Nie mogę się napić? Przecież moi rodzice pili więc i tak mój los jest przesądzony…” – Alek, 16 lat

    To są tylko nieliczne problemy, z jakimi borykają się te dzieci. Jest ich znacznie więcej, a my jesteśmy z nimi każdego dnia, My nie odwracamy wzroku. My patrzymy problemom prosto w oczy. Dlatego bardzo prosimy Państwa o wsparcie naszej Fundacji. Chcemy pomagać dzieciom, pomóc im w rozwoju osobistym, podnieść ich samoocenę, pomóc nawiązać kontakty społeczne, pomóc w rozwiązywaniu problemów, wesprzeć je terapeutycznie, psychicznie. W naszym gronie mamy lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, terapeutów, pielęgniarki i pedagogów. Wielu ludzi z wielkimi sercami działających charytatywnie. Serdecznie prosimy Państwa do nawet najmniejszej wpłaty na naszych FAScynujących podopiecznych.

 Za każdą pomoc będziemy niezmiernie wdzięczni, a dla całkowitej transparentności na naszej stronie internetowej informujemy Państwa, jaką pomoc otrzymują podopieczni.

„…Dziękujemy, że jesteście dla nas…” ~ podopieczni Fundacji FAScynujący Świat Dziecka.