Wędkarz z nowotworem kości - marzenie

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 80 osób
3 000,06 zł (100%)
Zbiórka na cel
Zbiórka pieniędzy na profesjonalny sprzęt wędkarski

Odrzykoń, podkarpackie

Nowotwór kości - mięsak kościopochodny, w prawym udzie

Rozpoczęcie: 18 Grudnia 2013
Zakończenie: 29 Stycznia 2014

16-letni Jakub pochodzi z miejscowości Odrzykoń w woj. podkarpackim. W połowie zeszłego roku zdiagnozowano u Kuby nowotwór kości - mięsak kościopochodny, w prawym udzie. W październiku przeszedł operację usunięcia guza wraz z kością i wstawienia endoprotezy.

Kuba to zapalony wędkarz. Interesuje się również sportem, ale łowienie ryb to jego pasja. Chodzi wędkować, kiedy tylko może, a w zasadzie chodził dopóki nie pojawił się rak. Chłopiec chce jak najszybciej wrócić do formy i do swojej pasji, czyli do łowienia ryb. Jego marzeniem był profesjonalny zestaw wędkarski. Pragnienie to spełniło się podczas marcowej Podróży Spełnionych Fantazji.

Nietrudno było się domyślić, co przyniosły ze sobą wolontariuszki dla Jakuba. Chłopiec czekał na nas przed Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie. Gdy tylko zobaczył znajomy kształt pieczołowicie opakowanego prezentu, uśmiechnął się od ucha do ucha. Ponieważ tego ranka pogoda nie sprzyjała, szybko przenieśliśmy się do instytutowej poczekalni. Tam zorganizowaliśmy fantastyczną sesję zdjęciową oraz wywołaliśmy powszechne zdziwienie wśród czekających na wizytę do lekarza pacjentów. Z twarzy Kuby nie schodził uśmiech, ponieważ po odpakowaniu prezentów okazało się, że były to rzeczy, o których od dawna marzył. Profesjonalne wędki Konger Albion Carp, którym towarzyszyły kołowrotki Dragon Mega Baits oraz triod na wędki. Jakub był przeszczęśliwy i wręcz nie chciał rozstać się ze swoimi wędkami. Niestety z powodu warunków w szpitalu, nasza wizyta musiała zostać nieco skrócona. Niemniej jednak była niezwykle udana, a uśmiech Kuby na zawsze zostanie w naszych sercach.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 80 osób
3 000,06 zł (100%)