Marzenie chorego Tomka

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Zbiórka pieniędzy na zakup nowego telewizora dla Tomka

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dziecięca Fantazja
Wrocław, dolnośląskie
Ostra białaczka limfoblastyczna typu pre-B
Rozpoczęcie: 31 Października 2013
Zakończenie: 3 Grudnia 2013

Rezultat zbiórki

7-letni Tomek z Wrocławia choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu pre-B. Przez ponad 3 lata był leczony chemią. Obecnie chłopiec przyjmuje chemię podtrzymującą. Nowotwór spowodował wiele powikłań i zatrzymał rozwój psychoruchowy Tomka. Chłopiec jest pod stałą opieką psychologa, pedagoga i logopedy. Uczęszcza na rehabilitację, terapię zajęciową oraz gimnastykę korekcyjną. Tomek w szpitalu bardzo polubił gry komputerowe. Na oddziale poznał również konsole. Największym marzeniem chłopca, które spełniliśmy była przenośna konsola do gier PSP z grami i telewizor. Teraz Tomek będzie mógł grać na konsoli, kiedy tylko zapragnie, także w drodze do szpitala, a na nowoczesnym telewizorze będzie mógł oglądać wszystkie ulubione programy.

Tomek nie spodziewał się, że zobaczy tylu gości na raz, ponieważ w Podróży Spełnionych Fantazji towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady. Gdy weszliśmy do jego malutkiego mieszkanka, znajdującego się w jednym z typowych polskich blokowisk, początkowo nie wiedzieliśmy jak się poruszać. Zwłaszcza, że przynieśliśmy ze sobą sporo prezentów. Tomek cierpliwie odpakowywał coraz to nowe pakunki. Każdy z prezentów był należycie i dokładnie obejrzany. Każdemu z nich towarzyszyło „wow.” Jednak, gdy przyszła pora na odpakowanie konsoli PSP Tomek aż skoczył i wykrzyknął zbawienne: „Wow zawsze o takiej marzyłem!” Było to bardzo wzruszający moment. Chłopiec skakał z radości i mocno ściskał konsole. Dobrze, że były wśród nas specjalistki od uruchamiania tego małego urządzenia. Umiejętność tą nabrały tylko i wyłącznie, dlatego, że miały młodszego barta.

Konsola szybko musiała zostać podłączona do prądu, dlatego Tomek kontynuował dalsze rozpakowywanie prezentów. Ostatni, największy odpakowywał z dużą dozą rezerwy- mimo charakterystycznego kształtu, Tomek nie mógł uwierzyć, że spełni się tego wieczoru jego drugie największe marzenie – nowy, duży i płaski telewizor. Chłopiec od razu poprosił o pomoc swojego tatę o zainstalowanie nowego telewizora, tak, aby móc cieszyć się podarunkiem na całego. Tomek wykorzystał ten moment na sprawdzenie swojej nowej kolekcji klocków Lego których jest wiernym fanem. Nie omieszkał także „przymierzyć się” do nowych sanek. Szybko oświadczył, że jak tylko spadnie pierwszy śnieg, będzie chciał je przetestować.

Za spełnienie fantazji Tomka z całego serca pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy za pośrednictwem portalu siepomaga.pl ufundowali dla Tomka duży, płaski telewizor.

               
 

Opis zbiórki

Tomek z Wrocławia ma 7 lat. Kiedy miał 2,5 roku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną typu pre-B. Przez 3 lata był leczony chemią. Obecnie choroba jest w remisji. Nowotwór spowodował wiele powikłań i zatrzymał rozwój psychoruchowy Tomka. Chłopiec jest pod stałą opieką psychologa, pedagoga i logopedy. Uczęszcza na rehabilitację, terapię zajęciową oraz gimnastykę korekcyjną.

Tomek ma wiele zainteresowań. Chętnie pływa, jeździ na łyżwach – z opieką oczywiście. Wprost uwielbia pociągi. Kiedy miał podawaną chemię nie chciał jeść. Wtedy mama zabierała go na dworzec kolejowy i tam karmiła, kiedy synek z zafascynowaniem patrzył na ogromne maszyny.Tomek dużo czasu spędza w domu ze względu na brak odporności po leczeniu chemią. Nie zawsze może pójść pooglądać ukochane maszyny. Pozostaje mu jedynie oglądać oglądać je w telewizorze. Jednak telewizor rodziców Tomka jest stary i często się psuje. Zdarza się, że dorosły już brat Tomka pożycza chłopcu swój sprzęt. Stąd marzenie Tomka o własnym telewizorze.

Aby fantazja Tomka mogła stać się rzeczywistością, potrzeba 2500 złotych. Wierzymy, że chłopiec nie jest sam w chorobie, że są ludzie, którzy o nim myślą i pomogą mu cieszyć się chwilami beztroskiej swobody. Pozwólmy Tomkowi choć na chwilę zapomnieć o chorobie i uwierzyć w siłę fantazji.

Nie raz Pomagacze z siepomaga udowodnili, jak wielka jest siła fantazji!!! Liczymy na Wasze wielkie serca i prosimy o pomoc w realizacji fantazji Tomka.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki