Walczymy o każdy centymetr! Pomoc dla Feli!

Felicja Kondarewicz

Walczymy o każdy centymetr! Pomoc dla Feli!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0452789
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, specjalistyczne terapie, leczenie ortodontyczne

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Felicja Kondarewicz, 6 lat
Szczecin, zachodniopomorskie
Hipochondroplazja
Rozpoczęcie: 17 Stycznia 2024
Zakończenie: 17 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Nasza 6-letnia córeczka Felicja zmaga się z bardzo rzadką chorobą genetyczną kości i chrząstek - hipochondroplazją. Wymaga opieki wielu specjalistów, rehabilitacji i cyklicznych badań… Bardzo prosimy o pomoc!

Hipochondroplazja powoduje niskorosłość, skoliozę, problemy ze stawami, zaburzone proporcje ciała, obniżające motorykę i sprawność. Musimy bardzo uważać, żeby skrzywienie kręgosłupa nie pogłębiało się. Fela jest pod stałą opieką rehabilitantów i ortopedy. Schorzenie wpływa na jej możliwości rozwoju. 

Felicja Kondarewicz

Zadowalające efekty w leczeniu choroby przynosi terapia rekombinowanym hormonem wzrostu. Stosujemy ją od dwóch lat, a jej zakończenie przypadać będzie na moment końca okresu wzrastania. Walcząc o każdy centymetr dla Feli, podjęliśmy decyzję o leczeniu prywatnym, ponieważ w jej przypadku kosztowna terapia hormonem wzrostu nie jest refundowane przez NFZ. 

Niestety nasz budżet został już bardzo mocno nadwyrężony. Dodatkowo cena leka wzrosła ostatnio z 1500 złotych na 3600! A starcza on na 4-5 tygodni… Zastrzyki wykonujemy córce codziennie przed snem. Znosi to dzielnie! Oprócz tego Fela potrzebuje też terapii miofunkcjonalnej ze względu nietypową budowę podniebienia (wywołaną przez chorobę). 

Nasza kochana dziewczynka to bardzo pogodne dziecko, niesamowicie empatyczne. Uwielbia rysować i tańczyć. Bardzo prosimy o pomoc dla Felicji! To dla niej jedyna szansa na zdrową i sprawną przyszłość!

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0452789
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki