Podaruj dzieciom ferie zimowe

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 38 osób
2 371 zł (34,86%)
Zbiórka na cel
Zbiórka pieniędzy na wyjazd w czasie ferii dla dzieci

Stowarzyszenie pracujące z dzieciakami z najbiedniejszych części Łodzi

Łódź, łódzkie

Rozpoczęcie: 5 Stycznia 2014
Zakończenie: 14 Lutego 2014

Witajcie!

Jesteśmy Stowarzyszeniem, które od 17 lat pracuje z dzieciakami z najbiedniejszych części Łodzi prowadząc Świetlicę Socjoterapeutyczną. Mamy pod opieką 30 – osobową grupę dzieciaków w wieku 6 – 14 lat. Aby urozmaicić wakacje letnie i ferie zimowe, co roku organizujemy dla nich dwa obozy, jest to często jedyna szansa dzieciaków na wyjazd za miasto.

Stowarzyszenie pracujące z dzieciakami z najbiedniejszych części Łodzi

 

Naszym ukochanym miejscem na ziemi są Jabłonki w Bieszczadach. W wakacje 2013, udało nam się zorganizować tam dwutygodniowy obóz. Spędziliśmy razem cudowny czas. W tym roku marzeniem dzieci jest zobaczyć Jabłonki zimą. Chcemy zrealizować ich marzenie, nie uda się to jednak bez Waszej pomocy!

Podczas trwania obozu dzieci będą miały okazję: zdobywać wiedzę na temat rzadkiej flory i fauny bieszczadzkiej, a także kultury i tradycji regionu, spróbować swoich sił na zajęciach fotograficznych, kulinarnych, przyrodniczych i ekologicznych przygotowanych pod kątem indywidualnych diagnoz socjoterapeutycznych. Głównym celem wyżej wymienionych działań będzie wzmocnienie u uczestników obozu poczucia własnej wartości i wiary we własne siły oraz rozwijanie zainteresowań stanowiących alternatywę dla czasu spędzonego na podwórkach. Stałym elementem obozów są również społeczności socjoterapeutyczne, dzięki którym uczestnicy obozu mają okazję nauczyć się współpracy i współdziałania w grupie rówieśniczej oraz rozwiązywania konfliktów bez użycia agresji. Ze względu na fakt, iż nasze dzieci pochodzą z rodzin o niskim statusie materialnym, a ich rozwój fizyczny jest zaniedbany, pragniemy aby spędzały one jak najwięcej czasu w zdrowym otoczeniu, miały możliwość spożywania zdrowych posiłków, oddychania świeżym powietrzem. Liczymy, że pozytywnie wpłynie to na ich kondycję fizyczną i całościowy rozwój.

Wyjazd na obóz będzie możliwy tylko dzięki pomocy ludzi o otwartych sercach! PODARUJ DZIECIOM FERIE - pomóż nam zrealizować ich marzenie.

Wychowawcy i podopieczni Świetlicy „Pracownia Alternatywnego Wychowania“

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 38 osób
2 371 zł (34,86%)