Jest nadzieja! Filipek będzie mógł chodzić i mówić... Pomóż!

Filip Biłyk

Jest nadzieja! Filipek będzie mógł chodzić i mówić... Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0348862
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, sprzęt rehabilitacyjny

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Filip Biłyk, 3 latka
Swochowo, pomorskie
Wcześniactwo, hipotrofia wewnątrzmaciczna, wrodzona wada serca, krwawienie dokomorowe II stopnia obustronne, zespół złożonej aberracji chromosomowej - mikrodelecji 10p15.3 i dystalnej trisomii 17q, retinopatia, zaburzenia napięcia mięśniowego
Rozpoczęcie: 2 Października 2023
Zakończenie: 2 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Wada serduszka – nieudany zabieg i poważna skomplikowana operacja, wnętrostwo – 2. operacje i jeszcze jedna w kolejce, dramatyczna wada wzroku! Filipek potrzebuje intensywnego leczenia.

Dopiero pod koniec ciąży dowiedziałam się, że synek cierpi na złożone wady i przyjdzie na świat z obniżoną masą. Po wczesnym porodzie dodatkowo okazało się, że Filipek ma cechy dysmorficzne twarzy – nisko osadzone uszy, wysokie czoło i cofniętą żuchwę. Lekarze na nic nie czekali, od razu zrobili badania genetyczne.

Filip Biłyk

Gdy usłyszałam diagnozę, po policzkach pociekły mi łzy. Mój syneczek ma chore serduszko i skomplikowaną wadę genetyczną. Jego mięśnie są słabe, nie rozwija się jak inne dzieci. Mimo że ma 3 latka nie chodzi samodzielnie i mówi tylko podstawowe słowa. Przez retinopatię wcześniaczą ma mocną wadę wzroku, bo aż 6 na prawym oczku i 4,5 na lewym. 

Filip Biłyk

Nasza codzienność to zajęcia z fizjoterapeutą, logopedą, wizyty u kardiologa, chirurga, ortopedy, neurologa… Nie takiego życia pragnęłam dla mojego dziecka. Nie takiego!

Jednak lekarze są zgodni – jest nadzieja, ogromna nadzieja. Dzięki leczeniu możemy wypracować i chód, i mowę. Filipek wyjdzie na prostą! Niestety koszty nas przygniatają, to za dużo na nasz rodzinny budżet. Potrzebujemy Twojej pomocy!

Marta, mama Filipka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0348862
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki