Ucząc bawi, bawiąc uczy

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 44 osoby
1 631 zł (108,73%)

Filip Zabawa

Police, zachodniopomorskie

Autyzm

Rozpoczęcie: 6 Czerwca 2012
Zakończenie: 21 Września 2012

Filip ma cztery latka i choruje na autyzm wczesnodziecięcy. Autyzm to zaburzenie rozwojowe charakteryzujące się występowaniem nieprawidłowości w trzech obszarach rozwoju dziecka – interakcji społecznej, komunikacji i zachowań. W przypadku każdego dziecka choroba objawia się innym nasileniem tychże nieprawidłowości, dlatego nie ma dwojga dzieci z takim samym spektrum zaburzeń autyzmu.
Choroba Filipa bardzo go ogranicza. Chłopiec nie mówi, rozwija się bardzo wolno i nie potrafi bawić się jak inne dzieci.
 
Filip ma problemy z równowagą, koncentracją, zachowaniem spokoju, zmianami nastroju i napadami strachu. Mimo tego jest kochanym dzieckiem - dla nas najwspanialszym synkiem na świecie, podkreśla mama Filipa.
 
Dla rodziców chłopca zmierzenie się z nową, chorobową rzeczywistością stało się nie lada wyzwaniem. Codzienność stawia bowiem przed nimi, jak i ich synem wiele przeszkód.
Rodzicom trudno jest samodzielnie pomóc synowi, dlatego Filip uczęszcza na zajęcia terapeutyczne metodą integracji sensorycznej, na zajęcia z logopedą oraz do przedszkola integracyjnego. Pomoc terapeutów jest tutaj nieoceniona i pozwala Filipowi zrozumieć, że nasz świat nie różni się tak bardzo od Jego i może się w nim czuć bezpiecznie.

Filip potrzebuje specjalnej rehabilitacji i terapii. Od tego bowiem jakie dziś osiągnie postępy może zależeć jego dalsza przyszłość. Chłopiec ma szansę zwalczyć i pokonać ograniczenia, ale jak zawsze potrzebne są na to środki. Koszty terapii, rehabilitacji i diety często przekraczają możliwości finansowe rodziny, dlatego każde wsparcie jest bardzo ważne.
 
Chcielibyśmy z Waszą pomocą zebrać 1500 złotych na zakup zabawek i gier edukacyjnych stymulujących właściwą rehabilitację Filipa. Są to rzeczy, które pozwolą chłopcu na zyskanie większej samodzielności, rozwiną jego zdolności poznawcze i pozwolą lepiej koordynować jego własne ruchy. Rodzice chłopca nie mogą sobie sami pozwolić na ich zakup, ponieważ zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne ich syna pochłaniają większą cześć domowego budżetu. Prosimy pomóżcie Filipowi pokonać autyzm.


 

Nie tym jest wart człowiek, co prze­myślał i przeżył, ale co zro­bił dob­re­go na świecie. 

 
Aleksander Kamiński 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 44 osoby
1 631 zł (108,73%)